Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470
Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470

Kaip puoselėti moteriškumą?

[dflip id=”234″][/dflip]

Kaip puoselėti moterišką energiją?

Mes, moterys, pastaruosius amžius daug kovojome už lygias teises. Išsikovojome. Viena vertus, tai puiku – galime naudotis daug platesnėmis galimybėmis nei mūsų prosenelės. Kita vertus, ar siekdamos supanėšėti su vyrais kartais neperlenkėme lazdos?…

Dabar oficialiai priimta laikyti, kad abi lytys yra lygios, vienodos – turi vienodas teises, vienodas galimybes ir perspektyvas reikštis visuomenėje, karjeroje, buityje. Takoskyra tarp dailiosios ir stipriosios lyties baigia išsitrinti ir kai kada jau tampa netgi nelabai aišku, kuri lytis yra kuri. Ar gavusios teisę dėvėti kelnes ir su vyrais petis į petį stumdytis kopdamos į karjeros olimpo viršūnę tapome laimingesnės? Lyg ir turėtume tokios jaustis. Tačiau vis daugiau moterų skundžiasi esančios pervargusios nuo karjeros naštos, išsekusios nuo pernelyg įtempto gyvenimo, guodžiasi, kad stokoja iš partnerių dėmesio, atjautos, rūpesčio. Vedų žinovai ar kinų išminčiai pasakytų, kad visa tai yra teisinga: gavome tai, ko norėjome. Jei stojome su vyrais į kovą dėl dominavimo ir karjeros, neturėtume iš jų reikalauti dėmesio ir rūpesčio – juk esame lygūs. Taip, žmogiškąja prasme iš tiesų esame lygūs (turime galvoje, kad nė viena lytis nėra kuo nors menkesnė už kitą), tačiau, kad ir kaip žiūrėtume, nesame vienodi: nei fiziologine, nei psichologine, nei energine, nei kitomis prasmėmis.

 

Du pradai: moteriškasis ir vyriškasis

Senosioms kultūroms buvo aišku kaip dieną, kad vyriška ir moteriška prigimtis yra visiškai kitokia, skirtinga ir abiejų lyčių paskirtis bei misija. Šis suvokimas buvo priimamas natūraliai – kaip nerašytas visatos dėsnis. Tarkim, kinų filosofinėje sistemoje nuo neatmenamų laikų kalbama apie du pradus: in (moteriškąjį) ir jang (vyriškąjį). Šiedu pradai priešingi vienas kitam, tačiau negali egzistuoti vienas be kito, jie persipina, susilieja į vieną visumą ir sudaro harmoningą pusiausvyrą. Jei tik vienas kuris pradas išsibalansuoja, būna suardoma visa harmonija. Iš šių pradų, kaip teigia kinai, sudaryta visa, kas egzistuoja. Šie pradai dominuoja ir moters bei vyro prigimtyje, atspindi jų santykiuose bei kuria pusiausvyrą. Būtent dėl to, remiantis senovės kinų filosofija, kiekviena lytis turi atlikti savą paskirtį. Moteris – moterišką, vyras – vyrišką. In (arba moteris) palaiko gyvybę ir suteikia viskam pagrindą. Šis pradas – tai švelnumas, ramumas, nuolankumas. Jang (arba vyras) – tai jėga, veržlumas, aktyvumas. Moteriškumo esmė yra nusiteikimas priimti, o vyriškumo – nusiteikimas duoti. Šis dėsnis ypač akivaizdus užmezgant naują gyvybę, tačiau, kaip sakė senovės išminčiai, jis lygiai taip pat galioja ir visais kitais atvejais. Panašų požiūrį į moteriškumą ir vyriškumą išsakė ir daugelis kitų senųjų kultūrų, ypač išsamiai tai apibrėžta indų vedose. 

Pasak Rytų kultūrų žinovų, daugybė šiuolaikinių moterų, pasirinkusių konkurencijos su vyrais kelią, pateko tarsi į savotiškus spąstus – tapo stiprios, aktyvios, veržlios, ambicingos, racionalios, bet teikdamos pirmenybę vyriškai energijai paaukojo savo moteriškumą, prarado prigimtinę savo esmę. Toks harmonijos sutrikdymas (arba kaip sako vedų žinovai, visatos dėsnių pažeidimas) paprastai turi ir tam tikras pasekmes. Nesėkmingi santykiai su priešinga lytimi, yrančios šeimos, nepasitenkinimas gyvenimu, dvasinė tuštuma, ligos ir dar daugybė įvairių nemalonių niuansų – tai ženklai, kad nukrypta nuo savosios prigimties.

Vedų žinovai įsitikinę: moterys bus laimingos tik tada, kai susigrąžins savo prarastą moteriškąją galią. O kai lamingos bus moterys, tada laiminga bus ir visa šeima, laimingas bus visas pasaulis.

 

Kaip pažadinti moterišką energiją?

  • Toms dailiosios lyties atstovėms, kurios trokšta spinduliuoti moteriškumu, vedų žinovai rekomenduoja, pirmiausia išmokti pajausti tikrą ir nuoširdžią meilę sau, pajėgti save priimti kaip moterį. Būkite sau jautri, puoselėkite vidinį ir išorinį grožį, švarą, džiugesį, tyrumą. Moteris, kuri moka tinkamai mylėti ir puoselėti save, prasiskleidžia kaip gėlė, ima spinduliuoti ta subtilia moteriškąja energija, šalia kurios atsiskleidžia ir kiekvieno vyro vyriškumas. Mylėti save – nereiškia tapti egoiste. Tik save mylinti ir puoselėjanti moteris gali šią meilę auginti ir duoti kitiems. Kitaip tariant, tokia yra moteriško prado esmė – pirmiausia energiją sugerti į save tam, kad paskui galėtų ją auginti ir atiduoti aplinkai.
  • Neužsidarykite ribotų interesų rate. Gyvenkite įdomų gyvenimą, plėskite akiratį, suvokite ko norite, ką jaučiate. Kuo moters asmenybė turtingesnė dvasiškai, intelektualiai, socialiai, tuo labiau ji gali įkvėpti ir kitus, ypač savo vyrą. Pagal savo prigimtį moteris yra visa ko įkvėpėja, na, vyro prigimtis – aktyviai veikti, realizuoti, materializuoti. Daugybę šio teiginio pavyzdžių galime rasti garsių kūrėjų, politikų, valdovų biografijose. Šalia daugelio jų stovėjo jų mūzos – mylimos moterys. Beje, kiekviena moteris turėtų suprasti, kad į savo galią įkvėpti reikia žiūrėti labai atsakingai. Ši galia gali būti ne tik kurianti, bet ir griaunanti.
  • Pasinerkite į mėgstamą veiklą, kūrybą. Niekas taip nenaikina moteriškos energijos kaip nemėgstamas darbas ir apatiškas, tingus gyvenimas. Kad moteriška energija skleistųsi ir spinduliuotų, moteriai būtina turėti užsiėmimų, gaivinančių jos dvasią ir teikiančių emocinį pasitenkinimą, skatinančių kurti. Tiesa, aktyvi kūryba, pagal senųjų kultūrų filosofiją, labiau priskirtina vyriškąjam pradui. Tačiau iš tiesų, ji labai svarbi ir reikalinga abiem lytims – tik pasireiškia savaip. Vyriška kūryba paprastai esti konkreti, turinti aiškią materialią išraišką. Tai statyti, konstruoti, projektuoti ir pan. Moters kūrimo procesas siekia kur kas subtilesnius lygmenis – ne tik materialius. Tarkim, įsivaizduokime, kad pora nutarė įsikurti sau namus. Vyriška energija bus orientuota į paties namo statymą. Tačiau vyro suręstas stogas virš galvos dar nebus iki galo parengtas gyventi, kol jo nepalytės moteriška energija. Moters misija iš tam tikrų matomų ir nematomų detalių šiame name sukurti estetinį vaizdą, jaukumą, šilumą, dvasinį komfortą, džiaugsmą čia gyventi. Netgi mažiausia smulkmena atliekama įkvepiant moteriškos meilės ir šilumos suspindi visai kitaip. Tai žodžiais nenupasakojama, bet visada pajuntama.
  • Rinkitės tinkamas aktyvias veiklas. Dailus kūnas, grakšti laikysena, „minkšti“, gracingi judesiai – neatsiejama moteriškumo dalis, kuri traukė ir žavėjo visų laikų ir visų kultūrų vyrus. Puoselėti kūno grožį, jaunystę ir sveikatą svarbu, tačiau toms, kurios nenori prarasti savo moteriškų galių, žinovai pataria atidžiai rinktis aktyvias veiklas. Dailiosios lyties atstovėms nerekomenduojamos sporto šakos, kurios reikalauja grubios jėgos, agresijos, skatina varžytis, konkuruoti. Tokios sporto šakos didina vyrišką energiją. Na, o moteriškąjai energijai stiprinti tinkamesni ramūs užsiėmimai, kurie kuria harmoniją, atsipalaidavimą, dvasinį pasitenkinimą, taip pat lavina judesių plastiką bei kūno lankstumą. Puikiai tinka joga, pilatesas, tai či, sąmoningojo kvėpavimo pratimai, įvairūs šokiai (ypač pilvo) ir pan. Moteriškai prigimčiai puikiai dera ir dainavimas.
  • Vedų tyrinėtojai sako, kad moterišką energiją slopina ir netinkama apranga, ypač kelnių dėvėjimas. Esą pats prasčiausias variantas – dabar gana madingos aptemtos kelnės. Pasak garsaus rusų gydytojo bei vedų žinovo Olego Torsunovo, kelnėms tenka išties nemaža dalis kaltės dėl to, kad moterys jaučiasi pavargusios, praradusios gyvenimo džiaugsmą. „Jei norite atsigauti, pirmiausia slėpkite giliai į spintą kelnes ir pasipuoškite sijonu. Kelnės nepritaikytos moteriškai energijai – ją blokuoja ir silpnina“, – pataria O. Torsunovas. Aišku, šiuolaikinei emancipuotai moteriai patarimas vengti kelnių gali pasirodyti gana archaiškas ir nepagrįstas. Tačiau kiek pasigilinkime į drabužių istoriją: kelnes moterys pradėjo dėvėti tik XX amžiuje. Iki tol visose kultūrose moterišku drabužiu buvo laikomi sijonai ir suknios. Jei kai kur ir buvo dėvima kažkas panašaus į kelnes, šie drabužiai buvo laisvi ir raukti – veikiau sijonai nei kelnės. Net ir šiais laikais ne viena mama galėtų patvirtinti, kad nereta maža mergaitė intuityviai priešinasi rengiama kelnėmis. Galbūt ne be pagrindo?..

 

Moteriškos šukuosenos pagal ajurvedą

Šiais laikais įvairiausių kirpimų yra begalė – sunku ir išsirinkti: berniokiškai trumpas kirpimas, bobas, žaismingos garbanėlės… Senais laikais viskas buvo paprasčiau: visoms buvo tarsi savaime aišku, kad moters plaukai turi būti ilgi.

Pagal ajurvedą, plaukų kirpimas buvo laikomas karmos keitimu. Galbūt dėl to ir dabar moterys, užsimaniusios gyvenimo pokyčių, intuityviai pirmiausia pasikeičia šukuoseną?

Vedų žinovai, moterims plaukus rekomenduodavo kirpti kuo rečiau – kuo ilgesni plaukai, tuo didesnis energetinis potencialas. Trumpiausiu tinkamu plaukų ilgiu buvo laikomas kirpimas iki širdies šakros lygio (maždaug iki menčių vidurio). Buvo manoma, kad trumpesni nei šio ilgio plaukai nepajėgia tinkamai harmonizuoti šios čakros ir moteriai tampa sunkiau skleisti meilę – ji tampa šaltesnė, ne tokia jautri.

Energetiškai idealia šukuosena laikomi į kasą supinti plaukai su sklastymu per vidurį. Sakoma, kad tokia šukuosena neleidžia išsibarstyti energijai, padeda ją kaupti, o tiesus sklaistymas per galvos vidurį padeda išlaikyti gyvenime harmoningą pusiausvyrą. Seniau moterys plaukus tausodavo ir laisvai paleisdavo tik tada, kai reikdavo paskleisti ypatingas moteriškas galias. Tai buvo tarsi slaptasis ginklas. Taip elgėsi ne tik Rytų kultūrų atstovės, labai panašus požiūris į plaukus buvo puoselėjamas ir mūsų kraštuose. Taigi nors šiandien tokie papročiai mums atrodo mažų mažiausiai keisti, daugelis jų, regis, egzistavo tikslingai. 

Kaip moteris lemia vyro sėkmę?

Vytenis Sinkevičius, Vaizdinių terapeutas ir Kinų tradicinės medicinos žinovas

Šiuo metu gyvename Vandenio epochoje, kai į mūsų planetą siunčiama ypač daug energijos ir informacijos iš Visatos. Smarkiai suaktyvėjo įvairūs dvasiniai procesai, žmonėms atskleidžiama okultinė informacija. Į mūsų mielas moteris taip pat liejasi didžiuliai energijos srautai. Tačiau dėl įvairių netinkamų mentalinių programų: lyčių kovos, feminizmo, netinkamos edukacijos mokykloje, auklėjimo šeimoje, daugelis moterų, pasikliaudamos ne savo širdies balsu, o protu, kuris ir yra veikiamas minėtų mentalinių programų, patraukė į vyriškas veiklas ir pradėjo konkuruoti. O vyrai nesuvokdami visų šių procesų, pradėjo vegetuoti. Ir dėl to kenčia abi lytys. Dailioji lytis ypač. Jei pasigilinsime atidžiau, beveik visos itin aktyvios verslininkės, politikės yra pačios nelaimingiausios moterys. Neigiamos emocijos, stresas, konkurencinė kova ypač destruktyviai veikia jautrią moters psichiką, jos hormonus. Kaip Kinų tradicinės medicinos specialistas ir Vaizdinių terapeutas galiu teigti, jog tai yra išties didelė problema. Pavyzdžiui, daug moterų pas mane ateina ieškoti pagalbos, negalėdamos susilaukti vaikučių, su miomomis gimdoje, cistomis kepenyse, inkstuose, skydliaukėje. Noriu pabrėžti, jog tarp moterų hipofizės, skydliaukės, širdies, kepenų, tulžies pūslės ir jas kamuojančių susirgimų yra tam tikras ryšys, kurį Vaizdinių medicinoje vadiname informacine jungtimi. Paprastais žodžiais tariant, kai moterys nepaiso savo energetikos ypatumų, išgyvena daug streso, neigiamų emocijų, niekina vyrus, su jais konkuruoja, visi šie neigiami dalykai per psichosomatiką pasireiškia ir fiziniame kūne įvairių ligų pavidalu. Taip pat sutrinka ir seksualinės energijos pusiausvyra.

Seksualumas – tai dieviška energija. Kai moteris ir vyras susijungia, jie tampa vieniu ir drauge sukuria energiją či. Moteris turi ypatingos galios. Viskam, kas šiame gyvenime yra kuriama, stimulą duoda moteriškoji energija. Moteris – tai motina, materija, mūsų kūnas duotas Motinos Žemės. Kad ir ką darytų vyras, jam bus labai svarbus ir reikalingas moters energinis potencialas ir pati moteris, kuri yra šalia jo. Norite tikėkite, norite ne, bet vyro sėkmė ir finansai labai daug priklauso nuo šalia esančios moters. Jei šalia esanti partnerė tinkamai atskleidžia savo moteriškąją energiją, priima save kaip moterį, jei ji laiminga, švelni, rūpestinga, mylinti, geros širdies, mokanti atleisti, jei jaučia malonumą gyvendama šalia savo vyro, ji vyrui dovanoja laimę ir sėkmę. Be abejo, kad poroje vyrautų harmonija, turi vykti energiniai mainai. Kitaip tariant, vyras taip pat turi spinduliuoti vyriškąją energiją. Vyriškoji energija – tai aktyvus veikimas, idėjų realizacija, ryžtingumas, stabilumas, drąsa, pasitikėjimas savimi, atsakomybė už savo veiksmus, pagarba sau ir visiems aplinkiniams (pirmiausia moteriai) ir pan. Toks vyras gaudamas iš moters moteriškąją in energiją aktyviai veikia ir grąžina energiją materialia forma, kuri patenkina moterį, teikia namams bei šeimai gerovę. Patenkinta moteris vėl siunčia vyrui savąją pozityvią energiją ir taip įsisuka ištisas darnos ir pilnatvės ratas.

Tačiau jei moteris nuolat suirzusi, priekaištauja, vertina, smerkia, skundžiasi, reiškia nepasitenkinimą, yra pavargusi, paskendusi rūpesčiuose, pernelyg užsiėmusi vyriška veikla arba visa esybe paskendusi vien tik namų ruošos ir vaikų priežiūros rutinoje, vyro vyriškoji energija negaudama moteriškojo impulso menksta. Nuo tokio vyro nusigręžia verslo ir finansinė sėkmė. Negaudamas laimės, jis pradeda ieškoti jos kitur – galbūt kitos moters glėbyje arba alkoholyje.

Taigi, baigdamas noriu pridurti: kai moteris prisimena, kad yra moteris – ji pripildo, o vyras prisimindamas, kad yra vyras – realizuoja.“