„Gyvename laikais, kai nelengva išsaugoti vidinį stabilumą. Užtat svarbu stiprinti visokeriopą imunitetą, kuris patikimai saugotų,“ – sako „Astroqigong“ sistemos kūrėjas, kinų vaizdinių medicinos terapeutas Vytenis Sinkevičius.
Kodėl šiame laikmetyje tiek daug nestabilumo?
Gyvename Vandenio epochoje, kai visa, kas atgyvenę keičiasi, griūva, gimsta naujo pasaulio paradigmos. Tačiau į jas pereiti daugeliui nelengva. Reikia transformuoti sąmonę, atmesti senus prisirišimus, požiūrius, apsivalyti.
Ką šioje situacijoje rekomenduojate daryti?
Praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje per E. I. Ir N. K. Rerichus buvo perduotas Vandenio epochos mokymas – Agni joga (ugninė joga), kuri pateikia tam tikras metodikas, padėsiančias žmogui keliauti šiuo etapu. Kadangi mūsų dvasia yra „ugninės prigimties“, kaip atsvarą išorės ugniai turime įžiebti ugnį savo viduje, tapti „ugniniais“.
„Tapti ugniniais“? Kaip?
Kaip jau minėjau, pirmiausia turime apsivalyti nuo visų senų energijų ir tada imti kryptingai ugdyti trijų lygmenų „ugninį imunitetą“ (fizinį, emocinį, mentalinį) bei išmokti gyventi širdimi ir kosminiu Saulės ritmu. Kai žmonės gyveno su Saule, klausydami savo širdies, jie buvo sveiki ir klestintys. Dabartinė žmonijos situacija rodo, kad esame stipriai nutolę tiek nuo Kūrėjo, tiek nuo kosminio ritmo, tiek nuo savo širdies.
Kaip turėtų būti ugdomas „ugninis imunitetas“?
„Ugninis imunitetas“ – tai holistinis savęs stiprinimas. Turime suprasti: vakarų medicinos siūlomi cheminiai vaistai mūsų nepagydys. Dažnai jais net nesiekiama pagydyti. Atvirkščiai, gydytojai sako, kad norėdami sukontroliuoti kai kurias ligas, turime juos vartoti nuolat, nes nėra kitos išeities. Bet išeitis yra. Tik pirmiausia turime suprasti, kad už savo sveikatą esame atsakingi patys. Mūsų atsakas ligoms – stiprus trigubas imunitetas. Fizinis, emocinis ir mentalinis.
Pradėkime nuo fizinio. Kaip rekomenduojate jį stiprinti?
Pirmiausia norėčiau pabrėžti: jei nestiprinsime mentalinio ir emocinio imuniteto, neugdysime atsparumo stresui – vien tik stiprindami fizinį, gero rezultato negausime. Todėl būtina save stiprinti visais trim lygmenimis. Rūpinantis fiziniu, pirmiausia derėtų palaikyti vidinę organizmo švarą, kad jame vyktų kuo mažiau uždegiminių reakcijų. Ypač svarbu apvalyti žarnyną, natūliais probiotikais ir prebiotikais sustiprinti mikrobiomą. Taip pat rekomenduojama apvalyti kraują, limfą, periodiškai vartoti organizmą valančių ir imunitetą stimuliuojančių vaistažolių, natūralių papildų. Ypač svarbu pasirūpinti tinkama mityba. Taip pat labai naudinga visceralinė terapija – vidaus organus, kraujotaką ir limfotaką aktyvinantis masažas. Imunitetą puikiai veikia ir kitokie masažai, pirtis, judėjimas, sportas, mankšta, buvimas gamtoje, įvairios energinės praktikos.
O kaip stiprinamas emocinis imunitetas?
Emocinis imunitetas – tai atsparumas astraliniams, jausminiams virusams, negatyvioms emocijos. Destruktyviomis būsenomis galima užsikrėsti greičiau ir stipriau nei virusais. Ypač baime, pykčiu, agresija. Jos labai žalingos mūsų sveikatai. Stiprų emocinį imunitetą išsiugdę žmonės jaučiasi laisvesni, laimingesni, yra atsparesni negatyvui – geba jį suvaldyti nepažeisdami vidinės harmonijos. Natūraliai tokių žmonių ir fizinis imunitetas stipresnis. Stiprinti emocinį imunitetą galima įvairiausiais metodais. Pats asmeniškai esu šiuo tikslu parengęs ištisą kursą, kuriame analizuojame savo emocijas, mokomės pažinti save bei aplinkinius, atverti širdį ir pan.
Galiausiai pakalbėkime apie mentalinį imunitetą…
Tai atsparumas mentaliniams virusams informaciniame lygmenyje, tarkim, transliuojamiems per televiziją, spaudą. Kai mums nuolat kartojamos tam tikros žinios, įvyksta tarsi hipnotinis ar neurolingvistinis programavimas. Būtų puiku, jei tai būtų daroma gerais tikslais. Deja, dažniausiai esame „programuojami“ baimei, panikai arba mums primetamos tam tikros idėjos. Visi tie brukalai neigiamai veikia mūsų imunitetą visais lygmenimis. Užtat labai svarbu įgyti jiems atsparumą. Pirmiausia, ką galime padaryti, tai liautis skaityti ir klausytis informacijos, kuri kelia baimę, sąmyšį. Išjunkite televizorių, soc. tinkus, eikite į gamtą. Klausykitės medžių ošimo, paukščių balsų. Štai kas palanku jūsų sveikatai. Be abejo, yra ir tam tikrų praktikų, kurios stiprina mentalinį imunitetą. Aš naudoju čigongo, vaizdinių medicinos technikas, tam tikras meditacijas.
Taigi apibendrindami galime pasakyti, kada imunitetas – stipriausia mūsų apsauga?
Taip. Su situacijomis, kurias pastaruoju metu išgyvena pasaulis nereikia kovoti. Jas reikia peraugti. Tam ir reikalingas stiprus trigubas imunitetas. Šiuo metu su įvairių sričių kolegomis rengiame kursą, kuris padės šį imunitetą visokeriopai puoselėti. Norisi, kad žmonės pagaliau pabustų ir suprastų, kad ne vakcinos ir ne stebuklingi vaistai išgelbės žmoniją. Tikroji galia slypi mumyse pačiuose. Mūsų organizmo galimybės beribės. Tereikia sudaryti tinkamas sąlygas joms skleistis.