Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470
Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470

Knyga „RAGANŲ KLUBAS”

VI skyrius

Susitikimas su vaizdinių medicinos specialistu Vyteniu Sinkevičiumi

Vytenis Sinkevičius padeda žmonėms, taikydamas senąjį kinų medicinos metodą, vadinamą vaizdinių medicina. Kinietiškai Vaizdiniu Medicina – YI XIANG YI XUE, kas reiškia “proto vaizdiniai”. Nuo seno yra žinoma, kad pakeitus vaizdini galima pakeisti žmogaus gyvenimą.

Kinų medicinos kryptys:

 1. Tradicinė kinų medicina (TKM) remiasi Geltonojo imperatoriaus traktatu.
 2. Daktaro Bian Que Vaizdinių medicina.

Vaizdinių medicina (VM) – tai kinų tradicinės medicinos dalis ir kartu TKM inovacija, kuri priskiriama senovės kinų daktarui Bian Que, 407-310 m iki mūsų eros.

Praktikuojantis vaizdinių mediciną specialistas suvokdamas ir perduodamas informaciją, atskleidžia ir išvysto aiškiaregystės galimybę vizualizuoti vaizdinius – vaizdiniais perduoti informaciją ir keisti blogą vaizdinį geru.

Vaizdinių medicinos širdyje daoizmo teorinė struktūra ir filosofija, kuria rementis daroma diagnostika ir gydymas.

Vaizdinių medicina netyrinėja įvairių susirgimų, ką daro vakarų medicina. Vaizdinių Medicina tyrinėja sveikatos būseną. T.y. teisingą kūno fizinę, energetinę ir dvasinę būseną ir esant nukrypimams daro korekcijas naudojant fizinį, energetinį ir informacinį poveikį. Vaizdinių Medicina vaizdinių lygmenyje mato ligą ir jos priežastį ir naudoja reikiamą gydymo būdą. Žinant, kas yra sveikata, lengva suprasti, kas yra liga.

Ši medicinos kryptis, pasak ją taikančių specialistų, gydo, subalansuodama organizme In ir Jan energijas. Mūsų fizinė bei dvasinė sveikata iš esmės priklauso nuo šių dviejų energijų balanso. Subalansuoti jas nėra lengva, nes tai padaryti reikia visur: organizmo fiziologiniame, energetiniame ir dvasiniame kūnuose.

In ir Jan energijas balansuojantys vaizdinių medicinos specialistai geba suvokti ir perduoti informaciją apie kūno sveikatą vizualizacijos metodu. Jie daro tai, matydami įvairių kūno organų vaizdinius fiziniame, energetiniame ir informaciniame lygmenyse. Išvalydami organus nuo blogos energijos ir informacijos, pripildydami juos dideliu tinkamos energijos kiekiu. Nuėmus nuo organų ir paciento lauko blogą informaciją atstatoma natūrali organizmo savigydos funkcija. Tuo pačiu metu pagyja ir sirgęs organas. Vaizdinių medicinos gydytojas gydo, keisdamas blogą vaizdinį geru.

Verslas, menas ir kinų išmintis  

Šitaip dirba ir vaizdinių medicinos specialistas Vytenis Sinkevičius. Vyras džiaugiasi, galėdamas daryti tai, kas jam patinka labiausiai, tačiau pats prisipažįsta niekada netikėjęs, kad staiga taps kinų medicinos žinovu ir šiuo metodu ims gydyti kitus. Juk tėvai jam buvo numatę menininko kelią! Tačiau likimas pasisuko kitaip.

Susitinkame su Vyteniu jo nedideliame šviesiame kabinete Vilniuje. Čia viskas dvelkia Kinija – mažos skulptūrėlės, plakatai, nurodantys akupunktūrinius taškus žmogaus kūne, paveikslėliai su hieroglifais ir drakonais, kinų išminčių nuotraukos. Skamba tradicinė kinų muzika – bambukinės fleitos garsai.

Vytenis – vidutinio ūgio, raumeningo sprando, plačiapetis vyras. Tamsiai mėlyni marškiniai, kuriais jis vilki, atrodo, tuojau iširs per siūles – tvirtas jo kūnas tarytum veržiasi per kraštus.

Sužinau, kad sportišką išvaizdą suformavo nuo vaikystės pamėgtas judėjimas ir kovos menai, kuriais Vytenis susidomėjo dar besimokydamas pradinėje mokykloje. Pirmiausia lankė Wing Chun Kung Fu, Okinavos karate, Džiudžitsu, Kikboksą, Boksą, vėliau – taiči. Vyteniui kovos menai labai tiko. Jis greitai suprato, kad tai nėra tik judesiai ir fizinė kova, kad svarbiausia šioje kovoje – dvasios jėga. Treniruotės stiprino kūną, ugdė valią, turtėjo ir jo dvasinis pasaulis. 

Vytenis nuo vaikystės pasinėrė į Rytų filosofiją tikriausiai dėl to, kad turėjo puikų mokytoją, kovos menų išmokusį pačioje Japonijoje. Antra priežastis, kuri Vyteniui dabar atrodo kur kas svarbesnė  –  iš praėjusių gyvenimų atėjusi karminė informacija. Šios informacijos pulsavimą vaikinas juto nuo vaikystės. Juk jis domėjosi tuo, kuo jo šeimoje nebuvo domimasi. Tėvo profesija – inžinierius, mamos – dailininkė. Mama sūnų paskatino rinktis menininko profesiją. Vytenis menininku netapo, tačiau mamai už tai yra labai dėkingas. Dailės studijos jam labiausiai pravertė taikant vaizdinių medicinos metodą. Vytenis mokėsi skulptūros Kauno Dailės Gimnazijoje, vėliau – Vilniaus dailės akademijoje. „Teisingai tėvai padarė, pastūmėję mane į meną, – sako Vytenis, – juk menininko kelią man buvo nulėmusios žvaigždės. Tai sužinojau, analizuodamas savo horoskopą. Jeigu žmogus renkasi profesiją, kurios jo astrologinėje struktūroje nėra, vadinasi, eina ne savo keliu, todėl dažnai ir neranda laimės.“ 

Vytenis skulptoriumi netapo, nors pagal šeimos tradicijas ir įgytą išsilavinimą galėjo juo tapti. Supratęs, kad iš meno pragyventi bus sunkoka, ėmėsi verslo. Tik gerokai vėliau suvokė, kad elgėsi labai teisingai – juk nieko atsitiktinio šiame gyvenime nėra. Daugelio žmonių gyvenimo aplinkybės susiklosto taip, kad jie be tos, atrodytų, atsitiktinės patirties, nebūtų sukūrę savo didžiausių darbų. Garsiajam „Apple“ genijui Styvui Džobsui pravertė kaligrafijos studijos, nors jis niekada nebūtų patikėjęs, kad kaligrafija gali būti susieta su aukštosiomis informacinėmis technologijomis. Vėliau pats prisipažino, kad jo sukurti kompiuteriai buvo tokie išskirtiniai tik dėl tų kaligrafijos studijų. Vadinasi, kažkas jį vedė už rankos! “Einant link absoliuto, viskas susiklosto taip, kaip ir turėtų, – sako Vytenis, – toks ir yra dao, arba – daoizmo – kelias. „Tavo kelias parašytas danguje“ yra pasakęs kinų išminčius Laodzi.“ 

Į dabartinę savo profesiją Vytenis ėjo palaipsniui, bet kryptingai, tarytum iš tiesų jį būtų kažkas vedęs už rankos.

Nusprendęs pradėti verslą, išvyko į Londoną. Ten įkūrė individualę veiklą ir gerai išmoko anglų kalbos. Po kelerių metų grįžęs į Lietuvą, verslo įmonę sukūrė ir čia. Rytų kovos menų Vytenis neapleido, o juos netgi papildė bokso treniruotėmis. Tačiau kartą boksuodamasis gavo stiprų smūgį į kaklą, nuo to net pasislinko kaklo slanksteliai. „O tada nusilpo ir pečiai, nes kartą, besmūgiuodamas į bokso kriaušę, patyriau dar vieną traumą – įplyšo vieno peties raištis. Po kiek laiko pajutau skausmą ir kitame petyje – įplyšo ir kitas, – pasakoja Vytenis. – Pečius ir rankas taip skaudėjo, kad negalėjau vairuoti, netgi arbatos puodelio negalėjau pakelti. Gydytojai tada sakė, kad man padėti gali tik operacija, tačiau operuotis nenorėjau, netikėjau jais. Mane bandė gydyti hormonais, bet ir tai nepadėjo. Tuo metu jau buvau susipažinęs su kinų medicina ir filosofija. Staiga suvokiau, kad gydytis teks pačiam.“

Vytenis ėmė lankyti čigongo 1(Qi-gong, angl.) užsiėmimus, dažnai dar vadinamus rusišku žodžiu cigun. Tai – daugelį amžių Rytuose naudojama sveikatingumo sistema, padedanti įveikti ligas, prailginanti gyvenimą, atstatanti fizinę bei dvasinę pusiausvyrą.

 • Rytų sveikatingumo sistemos metodo čigongo teorija teigia, kad sveikatai svarbiausia yra energija (či), kuri turi laisvai tekėti ir taip sujungti žmogaus kūną ir sielą. Sveikata pagal kinus – tai laisvai tekanti či. Čigong yra savotiška mankšta, kurią sudaro pozos, judesiai, kvėpavimo būdai, tam tikros mintys, reikiamas nusiteikimas ir vizualizacijos technika ar proto vaizdiniai.

Čigongo pratimai iš tiesų šiek tiek palengvino Vytenio skausmus. Pamažu pasidarė lengviau pakelti ranką, Vytenis netgi pradėjo kilnoti svarmenis. Pečių skausmus ramino ir įvairiais kinų gamybos pleistrais, dėjo kompresus, o sąnarius mankštino taiči technikomis bei vidine energija, kurią nukreipdavo į skaudančias vietas. Pagal kinų metodiką Vytenis gydėsi net dvejus metus, kol traumos neliko nei pėdsakų. Vytenis ir dabar kelis kartus per savaitę mankštinasi treniruočių salėje, be to, pats veda taiči bei džun Juan čigongo (viena čigongo krypčių) užsiėmimus.

Gydydamasis pečių ir stuburo traumas Vytenis pirmą kartą išgirdo apie vaizdinių mediciną. „Kai apie tai sužinojau, širdis šoktelėjo iš džiaugsmo, – pasakoja Vytenis, – labai susidomėjau, bet tada net į galvą nešovė, kad pats kada nors galėsiu šią terapiją taikyti, kad tai taps mano profesija. Įsitraukęs į dvasines praktikas, pardaviau savo verslą ir išvažiavau į Kiniją, kur du mėnesius mokiausi vaizdinių medicinos ir kinų tradicinės medicinos, gilinausi į kinų filosofiją, sužinojau, kur yra akupunktūriniai taškai ir kaip juos galima veikti adatomis ar prideginant. Mokiausi ir apie žoleles, kol supratau, kad Lietuvoje augančios žolelės mums tinka labiau, nei atvežtos iš Kinijos.“

Tačiau tik dabar Vytenis pradėjo iš tiesų suprasti, kaip atsidūrė ten, kur yra dabar. Link vaizdinių medicinos mažais žingsneliais ėjo nuo pat gimimo. Tai buvo ieškojimas, nukreiptas į aukštesnę sąmonę, į kažką, kas yra aukščiau įprasto žemiško gyvenimo. Juk visada domėjosi gilesniais dalykais ir ieškojo atsakymų į filosofinius klausimus: kas mes esame, kodėl gyvename šioje žemėje, kur būsime, kai mūsų nebus?

Grįžęs iš Kinijos, Vytenis ėmė sukti galvą, ką veikti toliau. Atsakymas atėjo greitai – juk žmogui einant savo keliu, likimas visada parodo ženklus. Bemąstydamas apie tai, kuo reikės užsiimti, Vytenis sulaukė draugo skambučio. Iš jo išgirdo skaudžią istorija – mirė jo žmona, o pats kankinasi, nepajėgdamas susitaikyti su netektimi. Liūdesys kamuoja taip, kad vyras negali nei miegoti, nei valgyti. Todėl ir prašo Vytenio pagalbos, nes žino, kad šis kažkokių ypatingų gydymo menų mokėsi Kinijoje. Vytenis padėti sutiko. Ėmėsi gydymo. Ilgai dirbo, taikė naująjį vaizdinių medicinos metodą, kol draugą pastatė ant kojų, o nenormalus jo gedėjimas baigėsi. Šis išgydytas draugas Vytenio, kaip vaizdinių medicinos specialisto, paslaugas pasiūlė kitam pažįstamam, tas – dar kitam. Taip Vytenis pradėjo dirbti kinų medicinos specialistu. Žmonių ateidavo vis daugiau, jam teko atidaryti vaizdinių medicinos kabinetus ir Kaune, ir Vilniuje. Stebėdamas įvykius tarytum iš šalies, Vytenis net pats negali suprasti, kaip atsitiko, kad jo gyvenimas staiga pasisuko 180 laipsnių kampu. Tačiau tik tada sako iš tiesų pasijutęs laimingas. 

„Anksčiau aš buvau tik valingas kovotojas, pasakydavau sau „reikia“ ir siekdavau užsibrėžtų tikslų, – pasakoja apie dar netolimą praeitį Vytenis, – tačiau tai nebuvo lengva, viską teko daryti prisiverčiant. O tai, ką darau dabar, man nėra sunku, atvirkščiai, teikia didžiulį džiaugsmą. Džiaugiuosi, kad pagaliau paklausiau širdies. Žinoma, atsisakyti verslo šiek tiek bijojau, juk niekada nežinai, kas tavęs laukia, tačiau tada pasakiau sau – šitiek metų gyvenau, vadovaudamasis vien protu, darydamas tai, ką reikia, o ne tai, ką noriu. Pagaliau imsiuosi daryti tai, ką noriu!“  

Kaip dirba Vytenis

Vytenis žino, kokia stipri yra minties galia. Mokslininkas, genų inžinierius Briusas Liptonas įrodė, kad mintimis galima išgydyti ligas ir netgi daryti poveikį genams, o savo eksperimentų išvadas  aprašė knygoje „Tikėjimo biologija“. Mes turime galių valdyti biologinę savo prigimtį, o mintimis bei tikėjimu darome poveikį netgi ląstelės genetinei struktūrai. Iki tol buvo manoma, kad genai apsprendžia viską: ir išvaizdos ypatybes, ir gabumus, ir temperamentą, ir polinkį sirgti vienomis ar kitomis ligoms ir, galų gale, gyvenimo trukmę. Dabar taip teigti nebūtų teisinga. B. Liptono darbai įrodė, kad poveikis ląstelei gali turėti poveikį ir genų elgesiui, netgi pakeisti jų struktūrą. Tačiau dalis mokslininkų vis dar netiki tuo ir į panašius teiginius žiūri skeptiškai.

Kaip vyksta vidinė alchemija

Vytenis Sinkevičius yra įsitikinęs, kad pasitelkiant Kūrėjo valią, proto jėgą ir besaliginę meilę galime keisti genetinį kodą, netgi pasveikti nuo sunkių ligų. Tereikia tik to labai norėti, tikėti, kad tai įmanoma, ir praktikuoti. 

 

 • Vyteni, kalbate apie tai, kad minties galia galima įveikti ligas ir netgi pakeisti mums duotą biologinę gyvenimo trukmę. Ar tie Kinijos žmonės, kurie praktikuoja jūsų minėtus sveikatos atstatymo būdus, iš tiesų gyvena ilgiau, nei mes?
 • Yra Kinijoje žmonių, vadinamų žinių sergėtojais, kurie gyvena ilgai tam, kad išsaugotų informaciją, kurią perduos, kai ateis tinkamas laikas. Taip pat yra daosų, kurie praktikuoja vidinę alchemiją, laikosi daoizmo kelio ir iš tiesų gyvena labai ilgai – ilgiau nei šimtą metų. Kartą grupė mokslininkų iš Pekino vienoje kalnuotoje Kinijos vietovėje visą mėnesį gyveno kartu su vietos ilgaamžiais ir stebėjo, ką šie veikia. Išsiaiškino, kad kalnuose gyvenantys žmonės daug juda, mažai valgo, geria kalnų šaltinio vandenį ir, žinoma, nesinaudoja šiuolaikinėmis technologijomis – neturi nei interneto, nei televizijos. Bet mokslininkai buvo miesto žmonės, tad jiems toks gyvenimo būdas greitai įgriso. Miesto žmonėms sunku būti vien su gamta, nors jie ir supranta, kad transportas ir technologijos trumpina gyvenimą. Aš taip pat vasarą gamtoje organizuoju stovyklas, vedu retritus, pakviečiu meistrų, arba pats važiuoju į stovyklas ar retritus. Po praktikų gamtoje labai gerai jaučiuosi, mano vidus atsigauna. Miestas tarytum „nudrenuoja“ mūsų energiją, dėl to miesto žmonėms ypač svarbu jos pasikrauti. Tokios energijos kaupimo ir nukreipimo praktikos vadinamos vidine alchemija. Tokia ir yra daoizmo filosofijos, kuria mes vadovaujamės, esmė. Šios praktikos leidžia mums įveikti sveikatos sutrikimus ir jaustis laimingesniais.
 • Ar šitaip mes tobulėjame?
 • Šitaip einame link absoliuto – Dao. Šio tikslo galima siekti trimis keliais. Vienas kelias – aukotis, besąlygiškai mylėti visus ir visiems daryti gera. Tačiau tai nėra labai aukšto lygio kelias. Antrasis – išpažinti religiją, kuri yra orientuota į absoliutą, į Dievą. Eidami antruoju keliu, mes atliekame tam tikrus ritualus, meldžiamės. O aukščiausio lygio kelias (daoizmo filosofijoje) – eiti link absoliuto, atliekant vidinės alchemijos praktikas ir laikantis daoizmo principų. Taip mes per praktiką ir askezę keičiame savo energetinią, informacinę ir vėliau vizinę struktūrą. Nepasieksime Dao be De (dorybė, asmeninis charakteris, vidinė jėga) kurią vystome praktikos metu ir padėdami kitiems.
 • Ar tą ryšį su absoliutu, kurį dar vadiname Dievu arba Visatos Kūrėju, pajuntame tik atsidūrę tam tikroje transo būsenoje? O gal tas ryšys atsiveria tik po mirties?
 • Ne, ryšys su Kūrėju atsiveria per meilę.
 • Tai gal meilė ir yra svarbiau už visa kita? Gal tai ir yra absoliutas? Gal mes ir gyvi esame tik dėl to, kad mylime?
 • Ši sąvoka – būti su Kūrėju – reiškia besąlyginę meilę. Tai nėra tas pats, ką mes jaučiame, mylėdami kažką – juk dažniausiai meilė yra duali, mums reikia kažkokio objekto, kurį mylėtume. O kai atliekame dvasines praktikas, vidinę alchemiją, maldą ar mantrą mokomės besąlygiškos meilės. Viskas prasideda mūsų viduje.
 • Ar žmonės, kurie į jus kreipiasi, greitai šitai suvokia?
 • Žmonės visada kreipiasi dėl vienokių ar kitokių problemų. Kai jas išsprendžiu, paaiškinu, kad galima gyventi ir kitaip – juk jeigu jie gyvens taip, kaip iki šiol, problema ir vėl gali sugrįžti. Leidžiu suvokti, kad tikrai kažkas yra aukščiau mūsų. Paaiškinu apie daoizmą, vidinę alchemiją, nurodau kryptį, kartais pasiūlau pasidaryti horoskopą. Taip žmogus aiškiau suvokia savo stiprybes ir silpnybes, sužino, kokį kelią jam lėmė žvaigždės ir savo gyvenimo paskirtį. Anksčiau tokius gyvenimo kelio tyrimus atlikdavo žyniai, kurie iš tiesų ir buvo astrologai.
 • Kuo astrologija yra susijusi su jūsų taikoma vaizdinių medicina?
 • Šie du dalykai yra labai susiję, dėl to aš į vaizdinių mediciną integruoju ir astrologiją. Tai padeda priartėti prie Dao, kurio pasekmė – mes. Juk daugelis žmonių tiesiog nežino, ką veikti šiame gyvenime, į kurią pusę pasukti, todėl jaučiasi nelaimingi, praradę dvasinę pusiausvyrą, o dažnai ir sveikatą. Todėl pirmiausia atstatau jų fizines jėgas, išvalau energiją – tai darau, stimuliuodamas tam tikrus taškus. Bandau atstatyti ir blogai veikiančius organus, jeigu to reikia. Tiesa, kartais tam žmogui tenka labai ilgai praktikuoti, kol energija sukyla ir jis tampa pajėgus susisiekti su savo aukštesniuoju AŠ, kartais tai gali trukti net trejus metus. Todėl procesui pagreitinti imuosi astrologijos. Tai – vienas seniausių žvaigždžių mokslų.

Vytenis parodo žvaigždžių žemėlapį, pilną taškučių, sujungtų tiesiomis linijomis, raidžių, hieroglifų, brūkšnelių, kalbelių ir įvairiausių smulkių ženklų. 

 • Kaip jūs susigaudote tokioje sudėtingoje schemoje?
 • Štai čia yra mūsų planeta Žemė. Tai – mūsų centras, mūsų širdis. Kai gimstame, kai tik įkvepiame šios Žemės elektromagnetinio lauko energijos, yra fiksuojamas tikslus laikas. Tuo momentu žvaigždės būna išsidėsčiusios būtent taip, į mus krypsta jų spinduliai tam tikru kampu. Pagal žvaigždžių išsidėliojimą, buvusį gimimo momentu, galima išsiaiškinti, kokį gyvenimo kelią jos mums parinko.
 • Ar daug laiko reikalauja vieno žmogaus horoskopo sudarymas?
 • Išsamų horoskopą kurti užtrunka priklausomai nuo žmogaus. Tačiau bendrus principus galima sužinoti greičiau. Bazinį horoskopą kaip tik šiandien sudariau ir paaiškinau vienai merginai, tai truko pusantros valandos. Pasakiau jai, kur yra jos paskirtis, stiprybė, kaip jai reiktų strategiškai elgtis gyvenime, kokį įvaizdį kurti, kad žmonės ją priimtų.
 • Gal horoskopus prašo sudaryti tik tie žmonės, kurie patys savyje nesusigaudo?
 • O argi kiekvienas pats savyje susigaudo?
 • Yra tvirtų žmonių, kurie žino savo tikslus ir siekia jų.
 • Taip, yra tokių. Tie, kurie nuo idėjos labai drąsiai eina prie veiksmų, turi labai stiprius inkstus ir kepenis, tačiau dalis žmonių, net ir kažkada ryžtingai siekę tikslų, staiga pajunta, kad viskas slysta iš rankų ir staiga prasideda destrukcija. Kyla naujų idėjų, tačiau nuo jų darosi baugu. Viskas gyvenime vyksta tam tikrais ciklais. Yra ir progreso, ir degradavimo. Kartais reikia atrasti save iš naujo.
 • Tiesa, kad naujovių siekti reikia visą gyvenimą, negalima sustoti?
 • Taip, dažnai prireikia numarinti savyje kai kuriuos dalykus, o susikurti naujus. Einšteinas palygino gyvenimą su važiavimu dviračiu – visą laiką turime judėti į priekį, kitaip – virsime. Jeigu, pasiekę kulminaciją, pavyzdžiui, pridavę kokį projektą, parašę straipsnį ar sukūrę meno kūrinį, staiga imame galvoti, kad taip seksis visada, užstringame. Negalima sustoti, nes ir Žemėje nėra stabilumo, ji sukasi. Ir Saulės sistema, ir mūsų galaktika skrieja nežmonišku greičiu. Taigi, mes taip pat turime judėti. Kai kurie žmonės yra labiau orientuoti į karjerą, jie yra pernelyg žemiški, dėl to iš šalies gali atrodyti, kad visada yra ramūs ir žino, ko nori. Tie žmonės iš tiesų tvirtai stovi ant žemės ir siekia paprastų, materialių dalykų.
 • Bet kurie kraštutinumai nėra gerai. Yra ir pernelyg dvasingų žmonių, skrajojančių padebesiais.
 • Taip, yra manančių, kad jie tokie dvasingi, jog jokių dvasinių praktikų jiems jau nebereikia. Bet ir šiems atsitinka bėdų: staiga pradeda griūti santykiai, sutrinka finansinė gerovė. Dar yra žmonių, kurie metasi į dvasines praktikas pernelyg uoliai, užmiršę žemiškąjį gyvenimą. Šiems patartina tapti žemiškesniais, pamatyti realybę. Negalima keisti gyvenimo revoliuciniu būdu, geriau, kai pakitimai yra lėti ir nuosaikūs, kai vyksta evoliucija. Nukeliavę į per didelį dvasingumą, galime panirti į euforinę būseną ir apsigyventi iliuzijų pasaulyje. Tai nėra gerai. Dėl to ir siekiame absoliuto – tam, kad suvoktume tiesą. Juk žiūrėdami iš aukščiau, matome daugiau, o save galime pamatyti kaip didelės Visatos mažą dalelę.
 • Tačiau tam, kad tai pamatytume, pirmiausia reikia tapti žemiškais?
 • Taip, būtinai. Ypač to reikia prieš pradedant praktikas, nes realus žemiško gyvenimo suvokimas yra ir savotiškas saugiklis. Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais taip susidėlioja planetos, kad karma suaktyvėja. Tokius dalykus pajunta ir labai žemiški žmonės, bet negali suprasti, kas su jais vyksta. Šiuos nesunku įtikinti, kad reikia skirti laiko dvasiniam tobulėjimui. Ateina ir labai pavargusių žmonių, kurie pagaliau supranta, kad materialiniai dalykai laimės neatneša. Su jais viskas paprasta, tačiau su tais jautriaisiais kur kas sunkiau, viskas vyksta kitaip.
 • Jie išskrenda į padebesius?
 • Taip, dėl to jiems pirmiausia būtina tapti žemiškesniais, suvokti realybę. Paprastai sakant, „įsižeminti“.
 • O kaip jūs atpažįstate, koks žmogus pas jus atėjo? Itin jautrus ar materialus, žemiškas? Kokia esu aš?
 • Jūs ir labai jautri, ir kartu materiali, nepasakyčiau, kad vieno ar kito yra per daug, viskas atrodo subalansuota. Gal būt, jautrumo yra daugiau, nes jus domina šie giluminiai dalykai, apie kuriuos rašote. Tačiau jūs jaučiate ir vidinę baimę. Gal dėl kalbų, kurios pasklis, kai apie tai parašysite? Tačiau jeigu jau rašote ir jums visa tai įdomu, vadinasi, daug skiriate tam energijos. Žinoma, kad esate jautresnė už daugelį kitų.
 • Gal ir taip, tačiau dirbdama šį dvasingą darbą, už jį taip noriu gauti ir materialinį atlygį… Iš kažko juk reikia gyventi.
 • Taip, pinigai yra ekvivalentas to, kiek tu esi vienu momentu reikalingas žmonėms. Kuo didesniam žmonių kiekiui esi vienu metu reikalingas, tuo daugiau pinigų turi. Jeigu, eidamas savo keliu, iš to dar turi ir pakankamą materialinę gerovę, gali iš tiesų jaustis laimingas.
 • Jūs teisus sakydamas, kad rašymui skiriu labai daug energijos. Tačiau niekada negaliu prognozuoti, ar sulauks mano knygos sėkmės. Ar šiais laikais žmonėms reikia tų dvasingų temų, kuriomis rašau?
 • Šiuo metu mes esame Vandenio epochoje, kuri vadinama sąmonės kilimo epocha, žinių epocha, laikas, kai visi procesai vyksta labai greitai. Dėl to šiuo metu dvasinė informacija visiems žmonėms yra aktuali. Nes juk Vandenio eroje tie, kurie nebus pakankamai dvasingi, gali būti eliminuoti iš žaidimo, vadinamo gyvenimu. Kuomet kyla sąmonė, reikia apsivalyti. Sąmonės nuopuolio laikotarpiu prisirinko labai daug žmonių, kurių struktūra pernelyg kieta, kad jie galėtų pasikeisti.
 • O ar galima kaip nors paveikti ateitį tam, kad greičiau sulauktume sėkmės? Gal yra kokia magiška formulė?
 • Magija sanskrito kalba reiškia gyvenimas. Taip pat kaip ragana – reginti. Gyvenimas yra magija, o magija yra gyvenimas. Kurlink tu orientuojiesi, kurlink kreipi savo dėmesį, ten ir būsi. Viską, kas mums priklauso pagal karmą, mes gausime.

Subtilios vibracijos ir trečioji akis

Vytenis sako negalintis padėti kiekvienam, tačiau visada laukiantis savų pacientų. 

 • Kaip atpažįstate, kurie pacientai yra jūsų, kurie – ne?
 • Aš jaučiu tuos žmones, jaučiu subtilius giluminius ryšius. Tik tokiems galiu padėti.
 • Ar tuos ryšius galite pajusti netgi kalbėdamas telefonu?
 • Dabar jau galiu. Žinau, kad nereikia stengtis padėti kiekvienam. Kai jaučiu, kad žmogus mane girdi, suvokiu iš tiesų galėsiantis jam padėti. Man tai yra labai svarbu, nes savo energiją noriu eikvoti prasmingai. Iš įvairių dvasinių mokytojų esu girdėjęs, kad metodas veikia tada, kai žmogus juo tiki. Netikintiems padėti sunku. Juk ne tik aš darau alchemiją, mano pacientas savo viduje taip pat atlieka alchemiją. Placebo fenomenas veikia iš tiesų, nes mintys veikia materiją. Briusas Liptonas įrodė, kad kankorėžinė liauka pasiduoda mentalinėms programoms, kurios gali būti nukreiptos į ląstelę. O tada ląstelė toms programoms paklūsta. Ciguną (čigongą) praktikuojančiojo rankos skleidžia vibracijas, kurios yra susijusios su smegenų būsena, su alfa arba dar gilesnėmis teta Bangos rezonuoja su Žemės lauko bangomis. Tie, kas atlieka reiki energijos seansus arba dirba kaip vaizdinių medicinos specialistai, būtinai patys turi būti praktikuojantys – mes, daktarai, taip pat turime palaikyti kūno ir dvasios stiprybę. Kinijone sakoma iš dešimties daosų devyni daktarai ir iš dešimties daktarų devyni daosai.
 • Patys tobulėti, tiesa?
 • Praktikuojantys iš tiesų tobulėja, o tie, kurie tik giriasi „leidžiantys per save Visatos energiją“, patys labai daug energijos praranda. Dėl to labai svarbu praktikuoti.
 • Kokios tos praktikos turėtų būti? Gal užtenka penkiolika minučių per dieną pamedituoti?
 • Priklausomai, kokie mūsų tikslai, nuo jų priklauso ir praktikos. Viskas organizme yra susiję su kraujo ciklais. Jeigu tai tyli meditacija, ji turėtų trukti mažiausiai pusvalandį, nes tiek trunka vienas kraujo ciklas. Kraujas yra susijęs su energija, kuo jos daugiau, tuo geriau varinėjamas kraujas. Širdžiai energija padeda pumpuoti kraują į kraujagysles, pačios kraujagyslių sienelės vibruoja. Atėjus senatvei, daugelio žmonių kraujagyslių vibracija sutrinka, jie jaučia energijos stygių. Kraujagysles puikiai prabudina viso kūno patapšnojimas delnais arba kumščiais. Vaizdinių terapijoje naudojame ir dar kelis ypatingus būdus kūno prabudinimui, kurie labai tinka senyvo amžiaus žmonėms. Juk šie žmonės labai daug ko negali daryti, netgi sudėtingesnių judesių. Bet juk kažką ir jie turi daryti!
 • Kokie tie ypatingi būdai?
 • Lengvi, laisvi judesiai ir tam tikra muzika, kurios galima klausytis per ausines. Tai – muzika, sinchronizuojanti smegenų pusrutulius. Garsas yra vienas efektyviausių būdų, jis greitai veikia smegenis ir sukuria tokią būseną, kurioje atsidūręs žmogus pradeda keistis. Muzika padeda priartėti prie alfa bangų būsenos.
 • Kokius judesius žmonės atlieka Kinijos gatvėse?
 • Jie daro dinaminius ciguno (čigongo), tai či ir įvairius Kung Fu Tie judesiai padeda sureguliuoti kūnu tekančią energiją, atsikratyti streso, atpalaiduoti blokus, neleidžiančius energijai laisvai tekėti. Judesiai padeda sukelti energiją į viršų, į mentalinį centrą, ir atverti trečiąją akį.
 • Ar kiekvienas galime atverti tą trečiąją akį?
 • Kiekvienam ji atsiveria skirtingu laiku. Vieni jau ateina matantys – tai tie žmonės, kurie sapnuoja spalvotus sapnus, pas juos laki vaizduotė ir nuojauta. Trečiosios akies funkcija – tai kankorėžinės liaukos funkcija, kurią galima treniruoti. Trečioji akis padeda matyti tai, ko nematome paprasta akimi, netgi vidaus organus: inkstus, širdį, jų energijos spalvas, defektus,  ir problemas, kurias matome kaip dėmes. Trečiąja akimi galime matyti meridianais tekančią energiją, jos blogus ir subtiliąsias kūno energetinio lauko, auras, čakras.
 • Ar tik galite matyti, ar tiesiog matote visada, reikia to ar ne?
 • Ne visada. Jeigu kiekvieno žmogaus aurą apžiūrinėčiau, tai atimtų pernelyg daug energijos. Kai duodu sau komandą matyti, tada ir matau. Kai aš žiūriu į aurą, matau ir astralinį, ir mentalinį kūnus – mano akyse aura susisluoksniuoja.
 • Ar žmogui, kurio aurą apžiūrinėjate, visada sakote, ką joje pamatėte?
 • Ne visada. Matydamas, kad informacija gali jį dar labiau pažeisti, nesakau. Juk žmogus jau ir taip ateina su vienokia ar kitokia problema.

Liga – ženklas, jog nesilaikei taisyklių

 • Dažniausiai žmonės į jus kreipiasi dėl sveikatos problemų. O kas tai yra liga? Bausmė? Kalėjimas?
 • Taip, savotiškas kalėjimas, tarytum teisių apribojimas. Juk kaip Kristus mokė melstis? „Tebūnie tavo valia kaip danguje taip ir žemėje“. Jis kalbėjo apie mikro ir makro kosmosą, apie tvarką, kurios reikia laikytis. Tačiau mes dažniausiai jos nesilaikome. Visur turi būti tam tikra tvarka, juk jei važiuodami automobiliu laikomės taisyklių, nuvykstame sveiki ir gyvi. Liga – tai tarytum teisių apribojimas už tai, kad nesilaikėme tvarkos, pažeidėme Visatos įstatymus. Tai – perspėjimas, kad jei ir toliau gyvensime ne pagal Visatos tvarką, tos teisės bus dar labiau apribotos. Tokie yra karmos dėsniai: jeigu šiame gyvenime esi alkoholikas, kitame tikriausiai gimsi alkoholikų šeimoje ir tavo gyvenimas bus dar sudėtingesnis. O jeigu mums pasitaiko galimybė tobulėti, jeigu ateina žinia apie vidinės alchemijos praktikas, būtina į tai sureaguoti. Daoizme sakoma, jog yra didžiulė laimė ir privilegija atrasti vidinės alchemijos kelią ir mokytoją, kuris juo tave ves.
 • Sakėte, kad liga – savotiškas kalėjimas. Ar yra būdas išeiti iš to kalėjimo?
 • Pirmiausia reikia rasti priežastį, nes liga yra tik pasekmė. Vaizdinių terapijoje ligos yra skirstomos į fizines, energetines ir informacines. Juk mes susidedame iš fizinio, energetinio kūno ir informacinės dvasinės – intelektinės sistemos. Šią sistemą galime susieti ir su nervų sistema (neuronais) bei emociniu kūnu (širdimi).
 • Taip pat ir su dvasia bei siela?
 • Dvasia ir siela yra ne tas pats, tai – skirtingi dalykai. Dvasia – tai mūsų aukštesnysis AŠ, o siela – asmeninis mūsų AŠ, kuris dažniausiai gyvena širdyje. Aukštesnysis AŠ kalba mums per širdį, per mūsų asmeninį AŠ.
 • Ar fizinės ligos taip pat yra susijusios su mūsų dvasine patirtimi, o gal ir su karmine praeitimi?
 • Jeigu mes susilaužėme koją, tai yra, žinoma, fizinė trauma. Tačiau kodėl mes nuėjome ten, kur taip atsitiko? Čia jau priežastis kita, tai nulemta informacinių, karminių priežasčių. Gal mes aname gyvenime kam nors nutraukėme ranką ar koją, dėl to šiame priklauso nusitraukti savo ranką ar koją? Todėl mūsų pasąmonė, ta, kuri, kaip teigia psichologai, mus valdo, nuveda mus būtent ten, kur taip ir atsitinka: ar iššoka mašina, ar kažkas nukrenta ir sužeidžia mus. Mes tiesiog nuvedame save į tokią vietą!  
 • Kaip paaiškinate tokius keistus įvykius, kai girtas vairuotojas įvažiuoja į troleibuso stotelę ir „nuskina“ kelis žmones? Ar čia taip pat veikia karmos dėsniai? Kaip tie žmonės atsidūrė tuo metu toje vietoje?
 • Taip, čia taip pat veikia karmos dėsniai. Ir dar vienas dalykas svarbu: jeigu mes labai daug keliaujame, yra didesnė tikimybė, kas atsidursime netinkamoje vietoje. Dėl to ir sakoma, kad sveikiausia miegoti savo lovoje.
 • Bet juk dabar visi daug keliauja!
 • Prieš pradedant keliones, reikėtų pasižiūrėti, ką tomis dienomis jums yra numačiusios žvaigždės. Būna gerų dienų, bet būna ir tokių, kurių metu gali nutikti kažkas blogo. Patartina pasidaryti metų horoskopą ir sekti tą informaciją.
 • Bet juk sakėte, kad jeigu priklauso pagal karmą, tai anksčiau ar vėliau vis tiek atsitiks?
 • Karmos dėsnius galime po truputį keisti, atlikdami vidinę alchemiją. Keičiame tada, kai esame įsigilinę į save, kai klausomės tylos, medituojame, kai girdime savo balsą ir valome savo širdį, kai pripažįstame savo klaidas. Visos meditacinės technikos yra susijusios su pasąmone, tad mes kažkuria prasme susitariame su ta pasąmone ir paprašome neaktyvuoti lemties, atėjusios iš praėjusių gyvenimų. Pasąmonė suriša mūsų dabartinį atvejį su kažkada buvusiu. Žmonės kartais labai keistai mąsto, jie tiki, kad viskas jiems „atėjo“ dėl to, kad turėjo ateiti. Bet juk galėjo ir neateiti!
 • Kaip atsiranda energetinės kilmės ligos?
 • Energetinės ligos ištinka tada, kai sutrinka energijos balansas. Vaizdinių terapijoje mes energiją matome tarytum rūką. Jeigu ji yra tinkamos kokybės, rūkas būna šviesiais pilkšvos spalvos, tačiau kai organizme energijos tekėjimas sutrinka, rūkas pasidaro tamsios spalvos. Matant kūne tokias vietas, jas reikia masažuoti, spausti akupunktūrinius taškus, taip pašalinant susidariusius energijos kamščius. Mūsų vidaus organuose taip pat yra daug šviesos ir spalvų, o juk vaizdinių medicinoje ligos yra diagnozuojamos pagal spalvas. Pavyzdžiui, sveiki inkstai turi būti tamsaus mėlyno rašalo spalvos, širdis – ryškiai raudona, lyg tekanti saulė, kepenys turi būti šviesiai žalios tarytum pro medžių lapus beprasiskverbianti saulė, tačiau jei jos užterštos, jų spalva – rusva. Plaučiai – liuminescencinės baltos spalvos, tarytum sniego kalnų blizgesys, lyg žaižaruojantys deimantai. Šie pagrindiniai organai pagal kinų mediciną yra susiję su penkių elementų sistema, kuri vadinama U-SIN ir sutampa su penkiomis stichijomis: vandeniu, medžiu, ugnimi, žeme, metalu. Šios penkios stichijos atitinka ir penkis metų laikus: inkstai – vanduo – žiema; kepenys – medis – pavasaris; ugnis – širdis – vasara; blužnis – žemė – bobų vasara; plaučiai – metalas – ruduo. Šie penki elementai vienas kitą veikia, daro įtaką vienas kitam, palaiko balansą ir kontroliuoja: vanduo kontroliuoja ugnį, ugnis – metalą, metalas – medį, medis – žemę, o žemė – vandenį. Jie neleidžia vienas kitam būti pernelyg aktyviais ir kartu vienas kitą maitina, tarp jų yra labai glaudus ryšys, tarytum tarp motinos ir vaiko. Mes kiekvienas turime kažkurią silpną vietą iš prigimties, bet tai gali parodyti tik subtili vaizdinių medicinos diagnostika, nes Vakarų medicinos aparatūra energetinės diagnostikos neatlieka. Šiuolaikinė medicina pastebi  sutrikimus tik tada, kai jau būna per vėlu. Atsiradus vienai silpnai vietai, visa sistema pakrinka. 
 • Suprantu, kad žmogaus sveikatai palaikyti reikalinga gerai veikianti sistema. Ar, kažkam sutrikus, galima tą balansą atstatyti?
 • Mes ir atstatinėjame, vadovaudamiesi U-SIN sistema, kurios laikosi visos tradicinės kinų medicinos kryptys. Naudojame išskirtinę vaizdinių medicinos tecniką, kinų tradicinės medicinos pagrindus ir Dao filosofiją, kuri nuliame diagnostiką ir gydymą.
 • Jūs minėjote įvairių organų spalvas. Kaip tuos organus ir jų spalvas įmanoma pamatyti?
 • Trečiąja akimi.
 • O kaip padaryti, kad ta akis praregėtų?
 • Praktikuojant vidinės alchemijos praktikas reikia kultyvuoti energiją aptiniame dantianyje (žemiau bambos), sukelti energiją štai iki čia (Vytenis parodo smegenų centrą). Taip aktyvuojasi mūsų viršutinis centras ir į smegenis (viršutinį dantianį) priteka daugiau energijos. Energija ir dangiškieji mokytojai atveria viršutinius centrus ties viršugalviu ir galvugaliu. Kaip tai įvyksta mes išvystome kanalą per kurį susijungiame su Visatos išmintimi ir savo aukštesniuoju AŠ. Tam, kad ji atsivertų, reikia specifinių praktikų. To galima išmokti Džun Juan čigongo užsiėmimuose.
 • Ar jūs viso to išmokote Kinijoje?
 • Ne tik, bet pagrindinius mokymus įgijau Kinijoje, Pekine, Kundawell institute pas meistrą Siui Mintaną. Tai – mūsų mokyklos patriarchas. Lietuvoje yra ir daugiau šio meistro mokinių, mes visi esame Džun Juan čigongo mokyklos mokiniai.
 • Tęskite, kaip yra gydomos energetinės ligos?
 • Šios ligos atsiranda tada, kai organuose sutrinka energija. Aš matau, kad kepenyse, kurie turi būti švarūs ir ryškiai žalios spalvos, atsiranda taškų ir suprantu, kad juos reikia valyti. Jeigu širdies, kuri turi būti ryškiai raudona, energetika sutrinka, jos spalva patamsėja. Jeigu blužnis nėra tokia gražiai geltona, kokia turėtų būti, jeigu matome taškų – vadinasi, yra sveikatos sutrikimų. Plaučiai turi šviesti balta šviesa, jeigu jie tokie nėra, matyti pilkų perėjimų, reiškia, kad energija cirkuliuoja blogai ir gali iškilti sveikatos problemų.
 • Ką tada darote?
 • Suteikiu kuo daugiau gerosios energijos, kuri pramuša susidariusius blokus ir paskatina cirkuliaciją. Tam padeda ir fizinis bei energetinis masažai, aktyvuojantys energiją. Tada energetiniais pirštais įeinu į kūną, išimu blogąją energiją, kuri ir sukėlė negalavimus, ir metu ją į žemę.
 • Ką žmogus tuo metu jaučia?
 • Jis dažniausiai užmiega. O prabudęs jaučiasi labai gerai.
 • O jeigu tame organe yra kokia nors… labai sunki liga?
 • Visas ligas gydome panašiai. Jeigu tai – širdies liga, pirmiausiai energetiniame kūne nustatome gerą energetinį praeimnmumą, aktyviname organus ir ju meridianus, išimame blogą energiją, stimuliuojame apatinio dantianio taškus, kad sukelti energiją. Toliau sudarome tinkamą klimatą uždedame rankas ant kepenų ir širdies ir siunčiame palaikymą iš inkstų, plaučių ir blužnies į širdį. Taip visi keturi organai maksimaliai palaiko penktąjį. Tada pradedame širdies regeneraciją – štai čia jau prasideda tikroji vaizdinių terapija. Aš, vaizdinių medicinos specialistas, prašau šiam konkrečiam žmogui širdies vaizdinio – matricos. Tokį širdies formos permatomą erdvinį daiktą, širdį, sudarytą iš daugelio raudonų taškelių. Gaunu jį iš kanalo, kai šį vaizdinį pamatau ant savo delno dedu į paciento esamą širdį, delnuose suformuoju energetinį kamuoliką pritraukdamas ugnies sticiją su kuriuo, kaip su įrankiu darau energetinį, informacinį masažą, kurio metu pasitelkdamas proto jėgą ir Džun Juano cigun mokyklos kanalą ir sujungdamas kanalą, protą, savo širdį ir rankas minties jėga darau „didėja ir mažėja“ tecniką su paciento atnaujintu širdies vaizdiniu. Minties jėga širdies vaizdinį padidinu, jo spalvą suintensyvinu. Širdis tai išsipučia, tai susitraukia, o energetiniame lygmenyje širdies talpa didėja. Taip galiu dirbti ilgai.  Aš nesigilinu į ligą, o atstatau paciento sveiką vaizdinį, liga pati išeina.
 • Bet jūs kalbate tik apie penkis organus. O jeigu susirgimas yra kur nors kitur?
 • Atliekame pilną viso organizmo diagnostiką, vadovaudamiesi šiais penkiais pagrindiniais organais, kurie susiję su visais kitais. Kinų medicinoje kiekvienas organas turi savo porą, pavyzdžiui, inkstai yra susiję su šlapimo pūsle, kepenys – su tulžimi. Inkstai taip pat dar yra atsakingi ir už kaulus, stuburą. Kepenys atsako ir už sąnarius, o širdies porinis organas yra plonasis žarnynas. Plaučių porinis organas yra storasis žarnynas, ir dar – jie yra labai susiję su oda, juk oda dažniausiai išduoda plaučių ligas. Jeigu yra problemų su storuoju žarnynu, nešvarumų atsiranda ant odos. Blužnies poriniai organai yra skrandis ir kasa, be to, blužnies funkcijos yra susijusios su audiniais ir limfa. Taigi, kaip matote, viskas yra susiję. Smegenis ir skydliaukę mes skanuojame atskirai. Taip patikriname visą kūną.
 • Ar skanuojate tik akimis?
 • Ne tik, labai daug informacijos suteikia pulsas. Kinų medikai pagal įvairias pulso vibracijas gali labai daug ką pasakyti apie viso organizmo būklę. Mes į tuos virpesius žiūrime iš vaizdinio pusės – savo dėmesiu nukeliaujame į pirštų galiukus ir žiūrime, kaip pulsuoja kraujagyslės, tikriname praeinamumą ir ritmą. Dedame ranką ant riešo, kur praeina meridianai, taip prisijungiame prie organizmo sistemos. Juk šie meridianai keliauja per visus mūsų organus. Meridianų yra 20, iš jų 12 yra susiję su pagrindiniais organais, o kiti 8 vadinami stebuklingais. Tie dvylika, kurie susiję su mūsų vidaus organais, turi akupunktūrinius taškus, per kuriuos galime reguliuoti energiją.
 • Įsmeigiant adatėlę arba darant masažą?
 • Iš tų kitų aštuonių, vadinamų stebuklindais tik du turi akupunktūrinius taškus (Ren mai ir Du mai) – vienas – priekyje, kitas – nugaroje.
 • Kodėl tie 8 meridianai yra stebuklingi?
 • Kinai mėgsta tokius literatūrinius pavadinimus. Taip vadina dėl to, kad jie yra ypatingi, valdantieji indai, centriniai, svarbiausi.
 • Ar jums tų centrinių meridianų negalima liesti?
 • Mes dirbame su centriniu kanalu, keldami energiją į viršų. Aktyviname trancendentinės energijos kanalą kundalini, bet tai specifinės technikos.

Vidinės alchemijos pratimai

 

 • Vyteni, kokie yra vidinės alchemijos pratimai, kuriais galima būtų pritraukti energijos ir pagerinti jos cirkuliaciją?
 • Labai gerai teka energija, atliekant statinį pratimą „didysis medis“, kurio metu reikia ilgai stovėti vienoje pozoje tam tikroje struktūroje (teisinga struktūra yra labai svarbi, nes kitaip ilgai neišstovėsime). Tačiau tam, kad jį atliktume, pirmiausia turime padaryti keletą dinaminių pratimų, kurie padeda nuimti blokus ir paruošia kūną statiniams pratimams. Šių pratimų metu energija nukreipiama ten, kur jos labiausiai reikia. Žmonės medituoja stovėdami tam tikra poza nuo 30 min. iki 2 val. Dinaminės meditacijos duoda kūnui tonuso, tačiau tik tylios meditacijos keičia mūsų kūno energetinę, bei informacinę konstituciją ir likimą.

Dinaminiai paruošiamieji pratimai:

 1. Pirmasis pratimas vadinasi „Vaikas meldžiasi Budai“. Atsistojame į čigongo stovėseną: kojos pečių plotyje, abi pėdos lygiagrečiai nukreiptos į priekį, kojos per kelius šiek tiek sulenktos, o klubai šiek tiek paduoti į priekį. Įsivaizduojame esantys maži vaikai, kurie žiūri į labai didelį ir šviesų Budą, arba – tiesiog į šviesos kamuolį. Sudedame delnus prieš save ir sukame riešus į save, atverdami delnus ir vėl suglausdami, kai apsukame ratą. Paskui delnus sukame į priešingą pusę. Šį pratimą reikia atlikti aštuonis kartus į vieną ir kitą pusę (galime daryti daugiau kartu vis pridėdami dar aštuonis kartus).
 2. Antrasis pratimas vadinasi „Budos ranka stebi vaizdinius“. Stovime čigongo stovėsenoje, rankas ištiesiame į šalis ir laikome jas pečių aukštyje delnais žemyn. Esame labai didelis Buda, kuris rankomis glosto žemę ir jaučia jos in energiją, vėsą. Rankas suvedame vieną prie kitos prieš save ir švelniai atmušame delnų kraštus vieną į kitą. Atliekame šį pratimą 8-16 kartų. Tada delnus pasukame į viršų ir taip pat 8-16 kartų suvedame prieš save glostome dangų ir jaučiame veržlę jang energiją.
 • Trečiasis pratimas – „Šventoji gervė geria vandenį“. Stovėsena ta pati. Aš esu gervė, įsibridusi iki kelių į vandenį. Gervė snapu taisosi plunksnas. Atliekame kaklo judesius: nuleidžiame galvą – tarytum snapą – žemyn link krūtinės, po to sukame ją į kairę, maksimaliai priartėdami prie kairiojo peties. Galvos atgal neatlenkiame, bet grąžiname ją į pirminę padėtį. Atliekame šį pratimą 8-16 kartų. Dabar gervė pradeda taisytis plunksnas, sukdama snapą į dešinę pusę. Tik po to gervė pradeda gerti vandenį – lenkia snapą žemyn, juo pasemia vandens, taip susukdama stuburą į S raidę, tada pakelia snapą į viršų ir nuryja vandenį. Pratimą atliekame 8-16 kartų.
 1. Ketvirtasis pratimas – „Stebuklingas drakonas maišo jūrą“. Aš esu drakonas, stovintis jūros dugne ir tvirtai abiem kojomis besiremiantis į jį. Pirmiausia ištiesiame rankas į šalis, tada delnus sudedame ant nugaros inkstų srityje. Klubus labai stipriai sukame į kairę pusę, stengdamiesi daryti kuo didesnį apskritimą, gerokai pasilenkdami žemyn į priekį ir atsilenkdami atgal. Šitaip drakonas maišo jūrą. Baigęs maišyti, ima stipriai mosuoti sparnais, kulnais daužyti dugną, tarytum norėtų atsispirti ir iškilti iš jūros.
 • Labai gražūs tie pratimai, romantiški. Juos galima būtų daryti kas rytą vietoj mankštos. Kokių dar vidinės alchemijos pratimų esama?
 • Yra toks pratimas „Či konversija“ arba „Raudonas kamuoliukas“. Pilvo apačioje kaitiname raudoną kamuoliuką, tuo iš aplinkos pritraukdami rūko energiją ir išgariname iš inkstų hormonalinę energiją (kin dzin), kuri kyla į širdį ir transformuojasi į energiją Či. Taip didiname inkstų potencialą. Energija po truputį pradeda kilti į viršų. Vidinės alchemijos pratimai daoso filosofijoje vadinami nemirtingumo pratimais. 
 • Ar šiuos pratimus reikia daryti kiekvieną dieną?
 • Pradžioje – taip, juos reikia daryti kiekvieną dieną. Tačiau vėliau, kai jie tarytum įauga į mūsų struktūrą, galime daryti juos bet kada. Aš net ir kalbėdamasis su jumis ar miegodamas galiu daryti pratimą „Raudonas kamuoliukas“. Ir tai tikrai veikia!

Apie tai, kaip nužudyti trešnę, Vytenio paklausti neišdrįsau. Klausimas užstrigo gerklėje, kai išgirdau apie nemirtingumo pratimus „Didysis medis“ ir „Raudonas kamuoliukas“.  Tačiau man kilo kita išganinga mintis: atsistosiu priešais langą, už kurio auga trešnė, ir stovėsiu medžio pozoje kiek ištversiu. Gal taip mes su trešne rasime bendrą kalbą?