Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to dFlip 3D Flipbook Wordpress Help documentation.
Sunegalavę daugelis griebiasi paprasčiausios išeities – vartoja ligos simtomus malšinančius vaistus. Sprendimas paprastas, bet ar teisingas? Pagal senąją kinų mediciną, liga – tai sutrikdyta organizmo harmonija. Tad pirmiausia būtina išsiaiškinti, kas tą harmoniją pažeidė. Rasti atsakymą į šį klausimą padeda U-SIN sistema.
Konsultuoja Vytenis Sinkevičius, vaizdinių terapeutas, Cigun energinių praktikų instruktorius
Vytenis Sinkevičius U-SIN sistemą studijuoja jau ne vienerius metus ir apie tai gali papasakoti ne tik teoriškai. Šią sistemą naudoja ir asmeniniam tobulėjimui, ir nuolat taiko savo darbe: gydydamas žmones, vesdamas energinių praktikų užsiėmimus. Pasak vaizdinių medicinos terapeuto, sistemingai ir reguliariai praktikuojant Cigun (Qigong) praktiką U-SIN, galima gana ženkliai pasigerinti tiek sveikatos, tiek viso gyvenimo kokybę.
Penkių elementų ratas
„U-SIN – tai tobulos pusiausvyros schema. Ji atsirado iš gamtos stebėjimo. Kinai ištisus tūkstantmečius analizavo gamtos dėsnius, vertino, kaip reaguoja žmonės, gyvūnai, augalai į tam tikrus gamtos ciklus ir iš to darė tam tikras išvadas. Tai gana plati sistema, neatsiejama kinų kultūros dalis. U-SIN modelį naudoja visa kinų metafizika: Fng Šui, Bazi (kinų astrologija), taip pat kinų tradicinė bei vaizdinių medicina (TKM inovacija). Visiškai analogiškos sistemos nerasite jokioje kitoje kultūroje. Tai išties išmintingai atlikta gamtos stebėsenos analizė, taikliai paaiškinanti visoje gamtoje, taip pat ir mūsų organizme vykstančių procesų priežasties ir pasekmės ryšius, – pasakoja Vytenis. – U-SIN išvertus iš kinų kalbos reiškia „penki judėjimai, stichijos“ dar vadinama „pankių pirminių elementų sistema“. Kaip jau minėta, tai yra vanduo, medis, ugnis, žemė ir metalas. Šie elementai yra išsidėstę tam tikra tvarka – sudaro vadinamąjį U-SIN ratą ir jame sąveikauja. Vanduo maitina medį, medis – ugnį, ugnis – žemę, žemė – metalą ir metalas – vandenį. Taip pat yra kontrolės principas. Kiekvienas elementas kontroliuoja kažkurį kitą elementą, kitaip tariant, neleidžia jam gauti energijos pertekliaus ir sutrikdyti pusiausvyros. Vanduo kontroliuoja ugnį, ugnis – metalą, metalas – medį, medis – žemę, žemė – vandenį. U-SIN rato tikslas yra išlaikyti balansą. Jei tik kažkuris elementas energijos gauna per daug ar per mažai, iškart pasireiškia disharmonija. Pažvelkime į gamtą, tereikia, kad sezonai šiek tiek susimaišytų, tarkim, per vėlai ateitų pavasaris ir kiek iškart kyla sumaišties. Tas pats vyksta ir žmogaus organizme, jei tik vienas kuris organas energijos gauna daugiau ar mažiau negu reikia, netrukus kyla negalavimų.“
5 elementai mūsų organizme
„Pagal U-SIN sistemą, kiekvienas mūsų organas yra susijęs su tam tikru elementu. Vanduo atitinka inkstus, medis – kepenis, ugnis – širdį, žemė – blužnį ir metalas – plaučius. Tradicinės kinų medicinos gydytojas tikrindamas žmogaus sveikatą pirmiausia visada žiūri, kuris elementas jo organizme yra silpniausias. Žmonės, kurių organizme visi elementai funkcionuotų tobuloje harmonijoje – šiais laikais retenybė. Daugelio organizmuose paprastai būna silpnoji grandis. Neretai jau gimstame ją turėdami. Mūsų kraštuose ypač dažnai gimstama su silpnu vandens elementu, t.y. silpnesniu inkstų potencialu. O jei potencialas nuo gimimo yra žemas, ilgainiui jis dar labiau silpsta. Inkstų energija ir šiaip turi polinkį su amžiumi sekti. Taigi jei nesiimama jokių priemonių, problema aštrėja. Jei inkstai silpni, jie tinkamai nemaitina kepenų, nevėsina jų. Jei kepenys negauna tinkamos energijos, jos tampa hiperaktyvios ir ima pernelyg stipriai kontroliuoti blužnį – tada kyla virškinamojo trakto problemų, taip pat kepenys netinkamai veikia širdį, dėl to susergama širdies ir kraujagyslių ligomis. Taigi šiuo atveju, norint sutvarkyti blužnies ar širdies problemas, pirmiausia reiktų stiprinti ir gydyti inkstus.“
Kas lemia, kad mūsų regione žmonės dažnai gimsta turėdami silpną inkstų potencialą? Pasak V. Sinkevičiaus, priežasčių gali būti įvairių: klimatas, žemas tėvų potencialas. Priežastis gali būti karminė – rodyti, kad praėjusiame gyvenime pernelyg intensyviai tą potencialą išnaudojome, iššvaistėme daug seksualinės energijos. Rytuose įsitikinę, jog praėjusio gyvenimo skolos niekur nedingsta – jos perkeliamos į šį gyvenimą. Galime ir toliau gyventi dėl jų kentėdami arba galime situaciją keisti. Tiesa, jei inkstų potencialas silpnas iš prigimties (žemas energijos jang potencialas), jį sustiprinti labai sunku. Bet įmanoma. Šiuo atveju, labai padeda energinės praktikos, ypač Cigunas. Yra specialių U-SIN pratimų, kurie valo ir stiprina organus. Jei su šiomis praktikomis dirbama nuosekliai, silpnųjų organų energija stiprėja.
Apie dvasias ir emocijas
„Pagal Vakarų mediciną, mūsų organai tėra tarsi tam tikros materijos detalės, skirtos atlikti mechanines funkcijas. Širdis – tai pompa kraujui pumpuoti. Kepenys – cheminė laboratorija, blužnis, kaip teko girdėti tokį apibūdinimą – „kraujo ląstelių kapinynas“, plaučiai – dumplės, skirtos įtraukti ir išpūsti orą, o inkstai –filtras. Tiesa, nemažai vakarų mokslininkų sutinka, kad inkstai, kaip ir smegenys, turi labai sudėtingą struktūrą, kuri dar nėra pakankamai ištyrinėta.
Senoji kinų medicina į organus žiūri daug plačiau. Pagal U-SIN, kiekviename organe gyvena tam tikra dvasia, kuri komunikuoja su kitų organų dvasiomis. Kitaip tariant mūsų penki pagrindiniai organai nėra intertiškos materijos detalės – jie gyvena savitą gyvenimą, jautriai reaguoja į mūsų elgseną bei emocijas. Tarkim, kinai yra įsitikinę, jog dvasia iš širdies gali išeiti dėl pernelyg didelio jausmo ar dvasinio skausmo. Kai dvasia staiga apleidžia širdį – ištinka infarktas. Neigiamos būsenos bei emocijos, ypač kurios trunka ilgai, labai kenkia mūsų organams. Pavyzdžiui, sakoma, kad žalingiausias dalykas kepenims yra alkoholis, bet nedaugelis žino, kad tokį pat didžiulį ardomąjį poveikį šiam organui turi ir nevaldomas pyktis. Baimė ypač negatyviai veikia inkstus. Neapykanta, žiaurumas sargdina širdį, nerimas – blužnį, depresija ir liūdesys – plaučius.
Mūsų organų energija skleidžia spalvos vaizdinį
Norėčiau akcentuoti dar kelis aspektus, kuriuos ignoruoja Vakarų medicina, bet U-SIN praktikoje jie sėkmingai taikomi jau daugelį metų ir duoda organams daug terapinės naudos. Tai garsai ir spalvos. Pagal U-SIN filosofiją, kiekvienas organas turi savą garsą arba tiksliau, vibraciją. Yra tokia metodika, kaip tariant organo vibraciją atitinkantį garsą, galima tą organą sustiprinti. U-SIN meistrai taip pat yra sukūrę kiekvienam organui pritaikytą muziką. Klausantis šios muzikos įrašo vibracijų, vizualizuojant tą organą ir lyg klausant musikos organu, vyksta terapinis procesas. Ypač puiku tai, kad šią terapiją galime atlikti patys namuose kada tik panorėję.
Jei pažvelgsime į organus kaip į materialius audinius, visų jų spalva bus panaši. Tačiau žvelgiant per U-SIN prizmę, organų spalvos atsiskleidžia visai kitaip. Iš tiesų tai net ne spalvos, o, tam tikras energinis švytėjimas. Patyrę vaizdinių terapijos specialistai jį gali matyti. Jei organai yra sveiki, jie spinduliuoja vaiskia šviesa. Inkstai primena švaraus šaltinio naktį spalvą, kepenų spalva – sodriai žalia, tarsi žiūrėtume į medžio lapus, pro kuriuos skverbiasi saulė. Širdies spalva – skaisčiai ugninė, primenanti tekančią saulę, blužnis yra ochros geltonumo, plaučiai – lyg švarus kalnų sniegas, kuriame spinduliuoja saulė.
Deja, kaip rodo praktika, tokios grynos spalvos paprastai būna tik kūdikių organuose. Vėliau jų spindesys blanksta. Kai kepenys nuolat teršiamos nesveiku maistu ir neigiamomis emocijomis, jų spalva tampa purvinai žalia, kai inkstuose senka energija, jie išblunka. Nuo rūkymo, užteršto oro ir nuolat persekiojančio streso bei liūdesio žėrintį plaučių baltumą tarsi aptraukia pilkšvas rūkas.
Ką daryti, kad organų spalvos suintensyvėtų? Be abejo, keisti gyvenimo būdą, vengti žalingų emocijų, valyti bei stiprinti organus. Šiuo atveju vėlgi gali pagelbėti tam tikri U-SIN pratimai.
IŠBADYKITE!
Organų „masažas“ pagal U-SIN
Iš pradžių sudėkite rankas žemiau bambos. Pamėginkite įsivaizduoti, kaip ten šyla, aktyvėja energija. Paskui rankas veskite ant inkstų, įsivaizduodami, kad drauge siunčiate ir energiją. Apsistokite ties inkstais ir įsivaizduokite, kad į juos žiūrite vizualizuodami tamsiai mėlyną tarsi šaltinio naktį spalvą. Žiūrėkite į kairį inkstą, paskui į dešinį. Tada rankas drauge su energija veskite ant kepenų. Vėl sulaikykite ir stebėkite kepenis, įsivaizduodami sodriai žalią spalvą, toliau keliaukite iki širdies – įsivaizduokite ją skaisčiai raudoną. Paskui ant blužnies – šią sritį vizualizuokitės geltoną, toliau ant plaučių – spalvą vaizduokitės švytinčią sniego baltumo. Žiūrėkite į kairį plautį, paskui į dešnį. Galiausiai grįžkite iki inkstų – tai U-SIN rato pabaiga. Vėl dėkite rankas žemiau bambos ir sutelkiame ten dėmesį arba vėl kartokite U-SIN ratą.
Jei jūsų siekiamybė – atkurti organų balansą, šį pratimą vertėtų atlikti kasdien po dvi valandas visą mėnesį ir kiekvienam organui skirti po 20 – 30 minučių. Profilaktiškai galite kiekvienam organui skirti po 5 minutes ir pratimą daryti kelis kartus per savaitę. Jei kuris organas negaluoja, jam skirkite po 20 – 30 minučių kasdien, o ties kitais organais galite apsistoti 5 min. Tačiau vieną kartą mėnesyje pravartu tai daryti 20 – 30 minučių su kiekvienu organu.
KITAS ATVARTAS
Organų samprata pagal U-SIN
Pasak V. Sinkevičiaus, U-SIN filososfijoje kiekvienas organas turi savas charakteristikas: metų laiką, kuriu būna jautriausias, emocijas, kurios sargdina ir padeda pasveikti ir pan. Gerai išmanant šią sistemą, galima išmokti, kaip savo organizme sukurti sveiką balansą.
INKSTAI
Elementas: vanduo.
Metų laikas: žiema.
Skonis: sūrus.
Spalva: tamsiai mėlyna, tarsi šaltinio vanduo naktį.
Neigiama emocija: baimė
Stiprinanti emocija: pasitikėjimas savimi, ryžtingumas.
Porinis organas: šlapimo pūslė
Naudingas mineralas: kalcis
Tai ypač svarbus organas. Mūsų gyvybingumo etalonas. Inkstuose gyvena seksualinė energija (plačiąja prasme), nuo kurios priklauso viso organizmo potencialas. Jei žmogaus inkstai bus itin stiprūs, jam seksis visose gyvenimo srityse. Organų lygmenyje įsivyraus balansas, seksualinis gyvenimas bus puikus, gyvenimo realizacija ideali.
Funkciškai inkstai glaudžiai susiję su kaulais. Jei yra problemų su inkstais, dažniausiai jos atsiliepia ir kauluose. Osteoporozė, stuburo problemos ir kiti panašūs negalavimai rodo nusilpusius inkstus. Inkstai pasireiškia ir per ausis. Jei silpsta klausa, ausyse atsiranda ūžesys, reikėtų atkreipti dėmesį į inkstus.
KEPENYS
Elementas: medis.
Metų laikas: pavasaris.
Skonis: rūgštus
Spalva: vaiskiai žalia.
Neigiama emocija: pyktis.
Stiprinanti emocija: gerumas, atlaidumas, dosnumas.
Porinis organas: tulžies pūslė.
Naudingas mineralas: natris.
Statistiniai vakariečiai valgo gana daug riebaus, nesveiko maisto, kuris ypač apkrauna ir teršia kepenis. O kai kepenys užterštos, žmonės labiau linksta į pyktį, agresiją. Moterų kepenys yra jautresnės nei vyrų, todėl joms dar svarbiau sekti mitybą, vengti alkoholio. Kepenis svarbu periodiškai valyti. Taip pat jas žalingai veikia pernelyg „užrūgštintas“ organizmas. Ypač jį rūgština gausiai valgoma mėsa, balti miltai, saldumynai, pieno produktai ir alkoholis. Tad jei kyla bėdų dėl kepenų, pirmiausia pasirūpinkite šarmine mityba.
Funkciškai kepenys yra susijusios su sąnariais ir sausgyslėmis, o pasireiškia per akis. Tarkim, kai pakankamai gerai neišsimiegame, dažnai peršti akys. Kai miegame, kraujas grįžta į kepenis apsivalyti. Jei naktinėjime, šis procesas sutrinka ir kitą dieną kepenims būna sunku darbuotis. Akių peršėjimas – signalas, kad kepenys „nepatenkintos“.
ŠIRDIS
Elementas: ugnis.
Metų laikas: vasara.
Skonis: kartus.
Spalva: skaisčiau raudona.
Neigiama emocija: neapykanta, žiaurumas.
Stiprinanti emocija: besąlygiška meilė.
Porinis organas: plonasis žarnynas.
Naudingas mineralas: kalis.
Širdis – tai mūsų organizmo imperatorius. Tai labai specifinis ir paslaptingas organas. Iki šiol niekas tiksliai nežino, kaip užsimezgusiame embrione ima plakti širdis.
Funkciškai širdis yra susijusi su kraujagyslėm ir kraujotaka, o pasireiškia per liežuvį. Kad širdis būtų sveika, labai svarbu puoselėti tyrus jausmus, besąlygišką meilę. O jei ji užteršta neapykanta, pagieža ir kitokiomis blogomis emocijomis, geriausias būdas apvalyti širdį – ašaros. Ne šiaip ašaros, o suvokimo ašaras. Kai visiems atleidžiame, nustojame teisti, kai atveriame širdį meilei, negatyvios emocijos sudega ir su ašaromis pasišalina.
BLUŽNIS
Elementas: žemė.
Metų laikas: bobų vasara.
Skonis: saldus.
Spalva: ochros geltonumo.
Neigiama emocija: nerimas.
Stiprinanti emocija: atvirumas, pasitikėjimas, ramybė.
Porinis organas: skrandis.
Naudingas mineralas: magnis.
Žemės stichijai drauge su blužnimi priskiriama kasa, dvylikapirštė žarna, skrandis. Funkciškai ji yra susijusi su visais kūno audiniais ir pasireiškia per burną – lūpas. (išblyškusios lūpos rodo silpną blužnį ir blogą maisto įsisavinimą)
Žmones su nusilpusiu žemės elementu paprastai traukia valgyti saldžiai, tačiau nederėtų nevaldomai pasiduoti pagundai. Saldaus skonio perteklius išbalansuoja žemės elementą. Tada stringa blužnies, kasos veikla, tai gali grėsti netgi diabetu. Jei norisi saldumynų, geriau tuomet rinktis saldžius vaisius. Jie nesukels tokios disharmonijos kaip rafinuotas cukrus.
PLAUČIAI
Elementas: metalas.
Metų laikas: ruduo.
Skonis: aštrus.
Spalva: saulėje tviskančio sniego baltumo.
Neigiama emocija: liūdesys.
Stiprinanti emocija: tvirtybė, viltis, gyvenimo džiaugsmas ir drąsa.
Porinis organas: storoji žarna.
Naudingas mineralas: siera.
Tai vienintelis vidaus organas, turintis tiesioginį sąlytį su išorės pasauliu. Funkciškai susijęs su oda. O pasireiškia per nosį. Tai ypač jautrus organas, kurį galime stiprinti, tinkamu sąmoningu kvėpavimu.
Plaučius ypač alina liūdesys ir depresinės būsenos. Buvo netgi pastebėtas toks dalykas: žmonės esantys įkalinimo įstaigose, kurie nuolat išgyvena liūdesį ir laisvės ilgesį, kur kas dažniau serga plaučių ligomis. Taigi norint išsaugoti sveikus plaučius labai svarbu neužsibūti tokiose slogiose būsenose, neužsisklęsti. Kai apima liūdesys, prislėgta nuotaika, labai gerai gelbsti judėjimas, bendravimas.