Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470
Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470

Seksualinė energija

Seksualinė energija. Kaip išmokti ją valdyti?

Pati sudėtingiausia šių laikų problema, mano manymu, ne onkologinės ar širdies bei kraujagyslių ligos, o moterų frigidiškumas ir vyrų impotencija. Šiaurinis klimatas, nepaslankus gyvenimo ritmas, okultinės anatomijos neišmanymas, šeimos ir santykių kultūros stygius bei lyčių energetikos neišmanymas veda prie lytinių sutrikimų.

Išeitis – pažadinti savo seksualinę energiją, tai galinga jėga. Ją deramai suvokdami bei sąmoningai naudodami galėtume išvengti daugybės skyrybų, sukurti tobulus santykius bei laimingas, klestinčias šeimas“, – įsitikinęs apie seksualinės energijos valdymą paskaitas skaitantis lektorius, Vytenis Sinkevičius.

„Mūsų smegenis sudaro trys pagrindinės dalys: vadinamosios reptilijos smegenys, limbinė sistema – žinduolių smegenys ir neokorteksas – mąstančios smegenys. Mokslininkai juokaudami, kad evoliucija iš mūsų pasijuokė, konstatuoja faktą, jog visas mūsų neokorteksas išsivystė iš reptilijos smegenų vomeranazalinio centro – lytinės uoslės centro. Taigi žmogaus smegenys sukonstruotos taip, kad netgi giliai pasąmonėje jos itin jautriai reaguoja į seksualinius dirgiklius. Todėl jei atidžiau įsižiūrėtumėte, visi dalykai, kuriuos laikome gražiais yra seksualūs. Geidžiami automobiliai, madingi drabužiai, populiarūs mobilieji telefonai, interjero detalės – visa tai kuriama apeliuojant į mūsų prigimtyje slypintį potraukį seksualumui. Vis dėlto, mano nuomone, seksualumo sąvoka šiais laikais tapo iškreipta, netiksliai suvokiama. Pirmąsias asociacijas, kurias šis žodis daugeliui sukelia – tai kūniškos aistros, vizuali erotika ir kiti fiziniai dirgikliai. Tačiau žvelgiant plačiąja prasme, seksualumas – tai dieviška energija. Kai moteris ir vyras susijungia, jie tampa vieniu ir drauge sukuria kosminę gyvybės energiją (kinai ją vadina či, indai prana, senovės graikai pneuma). Moterys apdovanotos ypatingomis seksualinėmis galiomis. Viskam, kas šiame gyvenime sukuriama, stimulą duoda būtent moteriškoji energija arba kitaip tariant, motina, moteris, materija. Norite tikėkite, norite ne, bet vyro laimė, sėkmė bei finansai labai daug priklauso nuo šalia esančios moters. Jei atidžiau pažvelgtume į sėkmingus verslininkus, dažniausiai šalia jų bus stipria seksualine energija spinduliuojančios moterys (žmonos ar meilužės). Jei šalia esanti partnerė geba tinkamai atskleisti savo moteriškąją seksualinę energiją, priima save kaip moterį, jei jaučia malonumą būdama su savo vyru, ji jam dovanoja laimę ir sėkmę. Jei ji nuolat suirzusi, smerkia, menkina vyrą, juo skundžiasi arba būdama su juo galvoja apie kitą, vyro vyriškoji energija negauna moteriškojo impulso ir pradeda menkti. Nuo tokio vyro nusigręžia asmeninė laimė ir finansinė sėkmė, žlunga verslas ir pan. Negaudamas laimės iš savo moters, jis pradeda ieškoti jos kitur – galbūt alkoholyje ar kitos moters glėbyje. Paprastai manoma, kad „į kairę“ einantys vyrai ieško sekso nuotykių. Ne, dažniausiai, nė patys to nesuvokdami, pasąmoningai jie ieško moteriškos energijos, kuri susijungusi su jų vyriškąja energija suteiktų pilnatvės ir stiprybės, kūrybinio impulso. Jei moteris dosniai apdovanoja vyrą energija, jis jai gražina ją su kaupu – per dėmesį, rūpestį, finansinę bei materialinę gerovę. Taigi tos moterys, kurios mano, jog jos vyras nevykėlis, pirmiausia turėtų rimtai pagalvoti apie save, ar jos užpildo savo vyrą… – šypsosi V. Sinkevičius ir priduria, jog porų santykiai klostytųsi daug geriau ir šeimos būtų laimingesnės, jei žmonės aiškiai suprastų, kad seksualumas – galingas įrankis ir juo naudotis reikia atsakingai.

Preliudija – svarbiausia sueities dalis

„Apskritai apie seksualumą šiais laikais kalbama daugiau nei bet kada. Kaip gundyti, kokiomis pozomis ir kiek mylėtis – nuo tokios informacijos tiesiog lūžta žiniasklaida, prirašyta krūvos knygų. Tačiau nedaug rasite šaltinių, kurie skleistų žinią, kas tai yra tikrasis seksualumas ir kaip su juo tinkamai elgtis, – sako energinių praktikų žinovas. – Gyvenant tokį seksualinį gyvenimą, kokį gyvena daugelis šiuolaikinių žmonių, tik eikvojama brangi gyvybinė energija. Nors tikroji vyro ir moters sueities paskirtis, atvirkščiai – turėtų padėti pasikrauti šios energijos, užpildyti ja visą savo esybę ir paskui skleisti aplinkui per meilę bei kūrybą. Apie šiuos dalykus puikiai nusimanė senosios Rytų kultūros. Tarkim, Indijoje užgimusios, vėliau Kinijoje, Tibete plėtotos tantrinės praktikos, kurios, beje, šiandien dažnai suvokiamos gana suprimityvintai ir netgi klaidingai. Seksualinę energiją ypač puikiai gebėjo valdyti daosistai. Jų tradicijoje yra išties stiprių praktikų. Sąmoningai dirbti su šia energija mokoma ir ciguno praktikoje. Sakoma, jog tie, kurie pajėgia įvaldyti seksualinę energiją, atranda kelią į amžiną jaunystę ir nemirtingumą. Pats aukščiausias įvaldymo lygis – transformuoti seksualinę energiją į besąlygiškos meilės energiją. Žinoma, tai jau aukštasis pilotažas.

Paprastam žmogui iš pradžių užtektų suvokti bent jau tai, kad seksualinė sueitis, kuria siekiama ne dalintis meile, o vien patenkinti savo asmeninę aistrą, nieko gera neduoda. Maža to, atima. Moters ir vyro orgazmo metu išeikvojama labai daug energijos. Netgi buvo atliktas toks bandymas, kuris atskleidė, kad vyro per ejakuliaciją išmetamas energijos kiekis prilygsta kiekiui kurio reikia sportiškam vyrukui iškrauti vagoną anglių. Ir tas darbas truktų dvi dienas. O per sueitį toks kiekis energijos prarandamas vienu ypu. Tačiau sueitis – tai toli gražu ne vien fizinis aktas. Dar subtilesni dalykai vyksta energiniame plane. Jei partneriai daugiau dėmesio skirtų ne fiziniam, o dvasiniam sueities aspektui, daug kas pasikeistų. Ypač svarbi dalis – preliudija. Moksliškai ištirta, kad per preliudiją išsiskiria daugiau teigiamų hormonų nei per patį sueities piką – orgazmą. Ir preliudija prasideda ne tada, kai nutariate pasimylėti. Kai skiriate laiko pabūti dviese, atvirai, šiltai pabendrauti, kur nors drauge išeiti, susirengti romantišką vakarą žvakių šviesoje… Visa tai, kas skatina šiltus jausmus, padeda atsiverti širdžiai, jau yra preliudija bei įžanga į daug duosiančią sueitį. O ir pačios sueities metu preliudija turi užimti gana ilgą laiką. Ypač to reikia moteriai. Kai ji visiškai atsipalaiduoja, atsiveria vyrui, tik tada gali įvykti sėkmingi ir visaverčiai seksualinės energijos mainai.“

Seksualinė energija – tėvų dovana?

„Norėčiau akcentuoti svarbų dalyką: nereikėtų manyti, jog seksualinė energija kažkoks neapčiuopiamas mistiškas dalykas. Iš tikrųjų ši energija yra tam tikras hormonas – ji gyvena inkstuose. Kinai šią energiją pavadino „czin” (kinų kalba czin reiškia hormonas, skystiminė, energetinė substancija) ir suskirstė į dvi rūšis: prenatalinę, (sukuriamą iki gimimo, dar kūdikiui esant mamos įsčiose) ir postatalinę (po gimimo). Kitaip tariant, dalį mūsų seksualinės energijos mums dovanoja tėvai, likusį potencialą turime patys. Jei tėvai kūdikėlį pradėjo iš didelės meilės, jų sueitis buvo kupina nuoširdžiausių jausmų vienas kitam, labai tikėtina, kad jis gims turėdamas aukštą prenatalinę energiją arba kaip vadina kinai – pirmąją dangaus energiją. Kartais galime sutikti tokių žmonių, kurie turi vidinio magnetizmo. Visada pozityvūs, produktyvūs, kūrybingi, patenkinti gyvenimu, energingi kaip vulkanai. Turi vidinės jėgos, net jei nepraktikuoja jokių energinių praktikų, nevartoja jokių stebuklingų papildų. Sutikęs tokį žmogų pasiteirauju, kokie buvo santykiai šeimoje, tarp jo tėvų. Paprastai gaunu atsakymą, kad buvo puikūs, kad tėvai vienas kitą labai mylėjo. Taigi tėvai savo meile vienas kitam, mums gali sukurti didelį energinį potencialą. Tačiau kitą dalį privalome įdirbti bei atskleisti patys. “

Seksualumas slypi akyse

„Dar vienas dalykas: tenka pastebėti, jog žmonės seksualinę energiją dažnai yra linkę tapatinti su fiziniu patrauklumu. Tačiau jei kalbėsime apie moteris, toli gražu ne kiekviena gražuolė, įspūdingais fiziniais duomenimis turės daug seksualinės energijos.

Kaip manote, kokias moteris inkvizicijos laikais kaltindavo raganavimu ir degindavo ant laužo? Labai dažnai tai buvo seksualios moterys. Tikrąja to žodžio prasme. Jos paprastai turėjo kokių nors ypatingų galių, tarkim, aiškiaregystės dovaną, gebėjimą gydyti žmones ir pan. Visi šie gebėjimai, meilė žmonėms, noras jiems padėti ir yra ne kas kita kaip į besąlygišką meilę transformuota seksualinė energija.

Tikrasis moters seksualumas sklinda ne iš pikantiškų jos kūno formų, o iš akių kaip palaiminga šiluma, gerumas. Besąlygiškas gerumas – esminis seksualumo indikatorius.

Žinoma, nesakau, kad moterys neturi rūpinti savo išoriniu grožiu. Kūną taip pat reikia mylėti, bet nepamirštant pasirūpinti savo vidine talpa. O norint suformuot didesnę vidinės energijos talpą, pirmiausia reikia pakelti savo sąmonės lygį. Jei pasaulis mums baigiasi mūsų kiemu, tai ir mūsų vidinė talpa ribota. Kai pradedame pasaulį matyti ir suvokti plačiau, plečiasi ir talpa. Žinoma, ne visi šiame gyvenime tapsime tobulo seksualumo pavyzdžiais. Bet visi galime tobulėti. Iki begalybės…“

Įdomu žinoti

  • „Seksualinė energija – tai vienintelė energija, kurią mes turime kaip asmeninę ir kuriai išsekus baigiasi ir gyvenimas.”
  • „Seksualinė energija nuolat senka: vyrams ejakuliacijos metu, moterims per menstruacijas, ją atima ir lytinio akto troškimas ir nuolatinis galvojimas apie jį, kai mus valdo baimė arba adrenalino iškrova, esant traumoms, ligoms, operacijoms, kai organizmas naudoja savo resursus, kad išgytų.”
  • „Norint papildyti savo seksualinę energiją (czin) ar ją transformuoti į energiją či, verta praktikuoti specialias energines praktikas, pavyzdžiui, ciguną. Šios praktikos duos sveikatą ir ilgaamžiškumą. ”
  • Tačiau tik meilės pagalba galime įsileisti seksualinę energiją į ląstęlę – gauti fiziologinę naudą ir pradėti „ švytėti”;
  • „Energiniam balansui pasiekti, mums neišvengiamai reikia priešingos lyties energijos. ”
  • „Preliudija – tai lyg kelionė, kuo ilgesnė, tuo daugiau pamatome, gauname naujų įspūdžių ir sužinome daug naujo. Energijos apsikeitimui reikia laiko. Greita vyro ejakuliacija neleidžia jam apsikeisti su partnere energija ir jis tuoj vėl galvoja apie seksą – tai lyg greitasis maistas. ”
  • „Kai eidami gatve ar vakarėlyje su seksualine potekste nužiūrinėjame patrauklų priešingos lyties asmenį, tai beveik tas pats tarsi su juo santykiauti. Kitaip tariant, kur mintis, ten energija. Tokiais atvejais energiją prarandame. Tačiau jei tarp mūsų ir geidžiamo asmens įvyktų bent trumpas akių kontaktas, jei pasikeistume su juo kažkokia jausmine kibirkštėle, tai jau būtų visiškai kitas lygmuo – įvyktų apsikeitimas energija.”