Pasveikite be vaistų!
Kokius organus stiprinti rudenį?
Rytiečiai tiki, kad tik gyvendami harmonijoje su gamta būsime sveiki ir stiprūs. Natūralu, kad vasaros šėliojimai ir tempas atėjus rudeniui slopsta. Mintys rimsta, kūnas pereina į poilsio režimą ir tam tikri organai reikalauja daugiau dėmesio. Būtent juos įvairiapusiškai stiprindami šaltymečiu rečiau negaluosime.
Konsultuoja kinų vaizdinių medicinos terapeutas Vytenis Sinkevičius
Tikriausiai girdėjote apie tobulą penkių elementų teoriją. Būtent ji – neatskiriama senovės Kinijos filosofinės koncepcijos dalis, kuria remiamasi gydant žmones ir siekiant gyvenimo kokybės. Šie penki elementai (Vanduo, Medis,
Ugnis, Žemė ir Metalas) dar vadinami stichijomis tai tam tikros kokybės energijos, kurių esmė tarpusavio harmonija. Jeigu tų elementų pusiausvyra yra nesutrikusi, jeigu juos atitinkantis organas Vanduo – inkstai, Medis – kepenys,
Ugnis – širdis, Žemė – blužnis ir Metalas – plaučiai) irgi veikia tiksliai kaip kokybiškas laikrodis, problemų su sveikata neturėsite. O jeigu ir turėsite, galėsite jų atsikratyti praktikuojant gydomąjį organų energetinį masažą U-SIN ratą. U-SIN filososfijoje kiekvienas organas turi savas charakteristikas: metų laiką, kuriuo būna jautriausias, emocijas, kurios sargdina ir padeda pasveikti ir pan. Gerai išmanant šią sistemą, kiekvienas gali organizme sukurti sveiką balansą tik atliekant nesudėtingą organų masažą. Pagal U-SIN rato energijos tėkmę kiekvienas mūsų organas susijęs su tam tikru elementu. Vanduo atitinka inkstus, medis – kepenis, ugnis – širdį, žemė – blužnį ir metalas – plaučius. Šie elementai yra išsidėstę tam tikra tvarka – sudaro vadinamąjį U-SIN ratą ir jame sąveikauja. Vanduo maitina medį, medis – ugnį, ugnis – žemę, žemė – metalą ir metalas – vandenį. Taip pat yra kontrolės principas. Kiekvienas elementas kontroliuoja kažkurį kitą elementą, kitaip tariant, neleidžia jam gauti energijos pertekliaus ir sutrikdyti pusiausvyros. U-SIN rato tikslas yra išlaikyti balansą, kurį ir padeda išsaugoti organų masažas kurį ir siūlome atlikti. Jeigu turėsite pakankamai noro, tikėjimo ir užsispyrimo reguliariai jį daryti, jis tikrai veiks.
Kaip daryti organų masažą
Iš pradžių sudėkite rankas žemiau bambos. Pamėginkite įsivaizduoti, kaip ten šyla, aktyvėja energija. Paskui rankas veskite ant inkstų, įsivaizduodami, kad drauge siunčiate ir energiją. Apsistokite ties inkstais ir įsivaizduokite, kad į juos žiūrite vizualizuodami tamsiai mėlyną tarsi švaraus šaltinio vandens naktį spalvą. Žiūrėkite į kairį inkstą, paskui į dešinį. Tada rankas drauge su energija veskite ant kepenų. Vėl sulaikykite ir stebėkite kepenis, įsivaizduodami sodriai žalią spalvą, toliau keliaukite iki širdies – įsivaizduokite ją skaisčiai raudoną. Paskui ant blužnies – šią sritį vizualizuokitės geltoną, toliau ant plaučių – spalvą vaizduokitės švytinčią sniego baltumo. Žiūrėkite į kairį plautį, paskui į dešinį. Galiausiai grįžkite iki inkstų – tai U-SIN rato pabaiga. Vėl dėkite rankas žemiau bambos ir sutelkiame ten dėmesį arba vėl kartokite U-SIN ratą.
Jei jūsų siekiamybė – atkurti organų balansą, šį pratimą vertėtų atlikti kasdien po dvi valandas visą mėnesį ir kiekvienam organui skirti po 20 – 30 minučių. Profilaktiškai galite kiekvienam organui skirti po 5 minutes ir pratimą daryti kelis kartus per savaitę. Jei kuris organas negaluoja, jam skirkite po 20 – 30 minučių kasdien, o ties kitais organais galite apsistoti 5 min. Tačiau vieną kartą mėnesyje pravartu tai daryti 20 – 30 minučių su kiekvienu organu.
Rugsėjį, spalį ir lapkritį stipriname blužnį ir plaučius.
BLUŽNIS
Kaip veikia. Blužnis atsakinga už maisto virškinimą. Ir jei ji silpna, neįsisavina maisto, blogiau vyksta šalinimo procesai.
Elementas. Žemė. Žemės stichijai drauge su blužnimi priskiriama kasa, dvylikapirštė žarna, skrandis.
Metų laikas. Bobų vasara.
Skonis. Saldus. Blužniai patinka ir tinka saldumynai. Tik nederėtų piktnaudžiauti nesveikais desertais su rafinuotu cukrumi. Geriau rinktis sveikesnę alternatyvą – vaisius, uogas, medų, saldžias daržoves.
Spalva. Ochros geltonumo.
Kenkianti emocija. Nerimas.
Naudingas mineralas. Magnis. Pasirūpinkite, kad šaltymečiu jo netruktų.
Porinis organas. Skrandis.
Kas išduoda blužnies problemas. Blyškios lūpos, taip pat galvos, ypač viršugalvio skausmas. Dar niūri nuotaika, apatija, iš kurios būtina išsivaduoti. Jeigu žmogus nepajėgus pats tai padaryti, artimieji gali jį supykdyti, kad ugnis iš organo sukiltų į galvą. Nes pyktis visada geriau nei neviltis.
Kas blužniai tinka. Skirkite jai dėmesio – blužnis labai mėgsta būti glostoma. Be fizinės organo veiklos pagerėjimo glostymas dar ir ramina. Blužnį stiprinanti emocija: atvirumas, pasitikėjimas, ramybė. Jeigu turite problemų su blužnimi, patartina vengti nesveikų saldumynų.
Ką galime padaryti patys. Praktikuokite blužnies masažą darydami jį pulsacijos principu: didinant ir mažinant organą įsivaizduojant jį ryškioje ochros spalvoje ir žadinant savyje blužniai reikalingas teigiamas emocijas – ramybę, atvirumą.
Tinkamas maistas. Džiovinti abrikosai, avokadai, kepti bananai, pupelės, kukurūzai, kokosų, braziliški riešutai, pistacijos, datulės, ryžiai, tofu, žuvis, petražolės, ožkų pienas.
PLAUČIAI
Kaip veikia. Tai vienintelis vidaus organas, turintis tiesioginį sąlytį su išorės pasauliu. Ir labai jautrus, kurį galime stiprinti, tinkamu sąmoningu kvėpavimu.
Elementas. Metalas. Jeigu jis organizme silpnas, tampame liūdni, vieniši, o tai kenkia plaučiams.
Metų laikas. Ruduo.
Skonis. Aštrus. Šiuo metų laiku tinka česnakai, imbierai – prieskoniai kurie nuveja melancholiją.
Spalva. Saulėje tviskančio sniego, švytinčių kalnų viršukalnių švytėjimo.
Kenkianti emocija. Liūdesys.
Porinis organas. Storoji žarna.
Naudingas mineralas. Siera.
Kas išduoda plaučių problemas. Sunkumas kvėpuojant, odos problemos, deguonies stygius kraujyje, vidurių užkietėjimas, liūdesys ir depresinės būsenos, nuo kurių būtina gintis judėjimu, bendravimu. Buvo pastebėtas toks dalykas: žmonės esantys įkalinimo įstaigose, kurie nuolat išgyvena liūdesį ir laisvės ilgesį, kur kas dažniau serga plaučių ligomis.
Kas tinka plaučiams. Norint išsaugoti sveikus plaučius labai svarbu neužsibūti tokiose slogiose būsenose, neužsisklęsti. Plaučius stiprinanti emocija: tvirtybė, viltis, gyvenimo džiaugsmas ir drąsa.
Ką galime padaryti patys. Praktikuokite plaučių masažą irgi pulsacijos principu: pakaitomis didinant pirmiausia kairį, tada dešinį plautį įsivaizduojant jau minėtoje balto tviskančio sniego šviesoje ir žadinant savyje plaučiams reikalingas teigiamas emocijas – tvirtybę, viltį, gyvenimo džiaugsmą ir drąsą.
Tinkamas maistas. Žirneliai, agurkai, krienai, kiaušiniai, avokadai, šparagai, pomidorai, bulvės, briuseliniai ir raudonieji kopūstai.