„Energija – tai varomoji mūsų jėga“
Apie tai, kaip valdyti gyvybinę energiją, buvo žinoma jau prieš tūkstačius metų. Laimė, šios žinios išliko. Senais laikais saugotos išrinktųjų, išminčių, mokytojų, šiandien jos yra prieinamos kiekvienam, kuris trokšta eiti dvasinio tobulėjimo keliu.
Kas tai yra gyvybinė energija? Iš kur ji pas mus ateina? Iki galo to paaiškinti kol kas nepajėgi jokia mokslo sritis. Apie šios paslaptingos energijos prigimtį bei valdymo galimybes kalbamės su vaizdinių terapeutu, Ciguno instruktoriumi Vyteniu Sinkevičiumi, kuris pats jau daugybę metų praktikuoja Ciguną, Tai Či. Dabar to moko ir kitus, taip pat pasitelkdamas vaizdinių terapijos ir kinų medicinos žinias (TKM), žmonėm padeda atsikratyti ligos priežasties. Kuomet dingsta ligos priežastis, palaipsniui nebelieka ir ligos.
„Kai kurie mokslininkai teigia, kad visatos kųrimosi pradžioje buvo dvi energijos: materija ir antimaterija ir tarp jų vyko tam tikras žaismas, kuris formavo mūsų visatą. Kinai remiasi dviejų priešingų pradų In ir Jan teorija, kuri, pasak jų, ir yra visatos, bei ją persmelkusios Či energijos susiformavimo pagrindas. Kitaip tariant In ir Jan (negatyvi ir pozityvi, moteris ir vyras) tai bazinės visatos energijos iš kurių susideda pats Kūrėjas. Iš tiesų galbūt paprastam mirtingajam, kol jis yra žemiškame kūne, ši informacija nėra iki galo prieinama – svarsto vaizdinių terapeutas. – Kita vertus, žmonijos suvokimas pamažu plečiasi. Tarkim, atomas palyginti ne taip seniai buvo tik teorija. Dabar tai jau realiai įrodytas dalykas. Vis atrandame naują fiziką. Stygų teorija, kvantinė fizika jau nebe utopija. Taip pat yra įrodyta, nors viešumoje dar nėra plačiai kalbama, ir tai, kad mintimis galime keisti savo ląstelių būvį. Ši informacija pateikiama tarsi naujiena, bet iš tiesų senovės meistrai sakydavo: kur mintis, ten energija, kur energija, ten materija. Kad galime sukoncentruoti energiją savo dėmesiu – tai faktas. Kad galime materializuoti tam tikrus dalykus – taip pat faktas. Tai vienas iš vaizdinių medicinos veikimo principų. Tiesiog dabar gyvename sąmonės nuopuolio laikais ir didžiajai daugumai žmonių suvokti tokią informaciją yra labai sunku. Ką jau kalbėti apie praktinį jos pritaikymą“.
Kur glūdi mūsų gyvybės bei sveikatos esmė?
Pasak Vytenio Sinkevičiaus, veiksmingiausias būdas suvokti bei pajausti gyvybinę energiją, išmokti ją valdyti yra tam tikros energijų valdymo bei dvasinio tobulėjimo technikos, kaip antai Cigunas (arba Čigongas), Tai Či. „Informacija apie gyvybinę energiją anaiptol ne mūsų dienų atradimas. Ji egzistavo praktiškai visose senesnėse kultūrose. Senovės graikai šią energiją pavadino Pneuma, indai – Prana, japonai – Ki, kinai – Či. Ši sąvoka praktiškai visose kultūrose yra susieta su kvėpavimu (oru) ir suvokiama kaip varomoji mūsų gyvenimo jėga. Regis, viskas logiškai pagrįsta. Tačiau gyvendami įprastą samsarišką gyvenimą ir visiškai nesirūpindami savo dvasiniu augimu, vargu ar galime iš tikrųjų suvokti šios energijos prigimtį, perprasti, kaip ji mumyse juda. Žinoma, visiškai nesvarbu, suvokiame ir pripažįstame tai ar ne, Či energija vis tiek cirkuliuoja mūsų esybėje. Nuo šios energijos priklauso tiek mūsų gyvybė, tiek sveikata. Labai daug ligų susiformuoja būtent tada, kai mumyse sutrinka laisvas energijos tekėjimas. Tai panašu į elektros laidus. Pamėginkite juos surišti į mazgą ir netrukus toje vietoje laidai ims kaisti. Taip nutiks dėl to, kad buvo užblokuota srovės tekmė. Lygiai taip pat ir su mūsų energija. Kai kurioje nors kūno vietoje atsiranda energetinis blokas, ten pradeda kauptis energijos nepralaidumas, sutrinka kraujotaka ir toji kūno dalis ar organas suserga. TKM tokias užblokuotas vietas vadina blogu, juodu krauju. Pas juos ir dabar dar egzistuoja tam tikra kraujo nuleidimo technika. Jei patyręs žinovas pataiko į vietą, kurioje yra susidaręs blokas, kraujas iš tiesų ištrykšta gana tamsus. Kai energinis blokas pašalinamas, energija vėl ima laisvai tekėti – negalavimas pranyksta.
Be abejo, yra ir daugiau būdų pašalinti šiuos energinius blokus. Pavyzdžiui, tam tikros Cigun kvėpavimo technikos arba vaizdinių terapija, akupunktūra, akupresūra. Pastarosios vis labiau integruojamos ir alopatinėje Vakarų medicinoje, nes ji pati beveik neturi būdų, kaip gydyti su energijos sutrikimais susijusias ligas.”
Apie energijos rūšis
„Či energija ypač išsamiai nagrinėjama kinų Ciguno praktikose. Tam tikros Ciguno mokyklos (pavyzdžiui, Džun Juan) šią energiją skirsto į tris rūšis, – pasakoja vaizdinių terapeutas V. Sinkevičius. – Pirmoji – tai rūko energija. Ji taip vadinama dėl to, kad ir yra terapiauto matoma kaip rūkas. Ši energijos rūšis cirkuliuoja meridianuose. (TKM) turi sudarytą ištisą atlasą, kuriame vaizduojami meridianai ir akupunktūriniai taškai. Kiekvienas organas turi savą meridianą. Tradicinėje kinų medicinoje išskiriama 20 pagrindinių meridianų, nors šiaip jų yra ir daugiau. Rūko energija nuolat išeina ir jei norime jaustis stiprūs, sveiki, kupini jėgų, turime jos pasikrauti vis iš naujo. Itin veiksmingai ši energija kaupiama per įvairias energines praktikas (Ciguną, Tai Či, kvėpavimo pratimus). Labai svarbu propaguoti ir sveiką gyvenseną, rinktis tinkamą maistą, nes tai taip pat labai svarbus energijos šaltinis. Žinoma, šiais laikais iš maisto gauti kokybiškos energijos nelengva, viskas užteršta, modifikuota, perdirbta. Mokslininkai stebisi kaip žmogus valgydamas šį maistą ir gyvendamas tokioje užterštoje aplinkoje apskritai dar yra gyvas.
Bet grįžkime prie energijų… Antroji, aukštesnio lygio energija – tai šviesos energija. Ji cirkuliuoja pagrindiniuose mūsų organuose ir yra tuo pačiu ir spalva, ir šviesa. Remiantis kinų medicina, inkstuose gyvena tamsiai mėlyna (švaraus vandens naktį) spalvos energija, kepenyse – vaiskiai žalia (tarsi medžio lapų, apšviestų saulės), širdies energija ryškiai raudonos spalvos, blužnies – švytinčios ochros, plaučių – skaisčiai baltos (lyg kalnų sniego spindesys). Ciguno praktikoje yra tokie U-SIN pratimai, kurie padeda šiuos penkis pagrindinius organus pakrauti reikiamos spalvos energija ir taip juos sustiprinti.
Na, ir trečioji, pati aukščiausia energijos rūšis – tai transcendentinė energija. Ji neturi jokio vaizdinio, nei spalvos – yra nematoma net trečia akim. Už ją atsakingas vienintelis centras – kundalini.
Apskritai visa mūsų energija ateina ir išeina, mes jos niekur nekaupiame, nekonservuojame. Galime padidinti tik talpą tam tikruose energiniuose centruose. Ciguno praktikoje šie centrai vadinami dantainiais. Jų yra trys: apatinis ties bamba, vidurinis ties širdies centru ir viršutinis smegenų centre.
Atverkime savo širdį!
„Tai apie ką čia kalbu, kai kuriems žmonėms galbūt pasirodys pasakojimai iš fantastikos srities, nes tradicinis vakarietiškas mokslas šias Rytuose savaime suprantamas tiesas linkęs ignoruoti – šypteli V. Sinkevičius. – Visgi ir Vakarų mokslininkai jau žengia vieną kitą žingsnį šia linkme. Pavyzdžiui, gali išmatuoti elektromagnetinį žmogaus lauką. Ir tai yra pakankamai įspūdinga ir verčia naujai permąstyti kai kuriuos dalykus. Įsivaizduokite, širdies elektromagnetiniai impulsai yra 5000 kartų stipresni nei smegenų. O juk daugelis vakariečių yra linkę manyti, kad smegenys – pati reikšmingiausia kūno dalis. Pasak dvasinių mokytojų, būtent dėl to, kad mes pradėjom aukštinti protą bei pasinėrėm į smegenis, žmonija ir išgyvena dvasinį nuopuolį. Iš tiesų smegenys yra dualios, tai reiškia, kai spręsdami vieną problemą, sukuriame dvi. Paskui iš tų dviejų randasi keturios ir taip matematinė progresija auga. Taigi jei norime susigražinti prarastą išmintį, harmoniją ir dvasios stiprybę, turime iš smegenų grįžti į širdį. Iš kur galėsime integruoti širdį ir smegenis. Širdis yra pagrindinis raktas visose energinėse bei dvasinėse praktikose. Jos neatvėrę nieko nepasieksime. Savo centre širdis neturi poliariškumo, be to per ją mes esame visi sujungti į vieną visumą. Ir tai jau įrodyta moksliškai. Yra JAV toks širdies tyrimų institutas „Institute of Heart Math” ir jo tyrėjai yra įrodę, kad mes visi kaip žmonės esame susiję su planetos elektromagnetiniu lauku ir jį įtakojame savo emocinėmis būsenomis, planeta taip pat turi elektromagnetį lauką, kuris mus apsaugo nuo įvarių išorės pavojų. Elektromagnetinį lauką turi ir mūsų širdis. Net yra įrodyta, jog ji netgi turi savo smegenis. Praktiškai visose praktikose tai yra pats svarbiausias centras, kurį dera puoselėti. Kai širdis įeina į darnų, harmoningą ritmą su Visata, tampame išties stiprūs. Ne tik energetiškai – visomis prasmėmis.
Norėčiau pasiūlyti tokį paprastą, bet veiksmingą pratimą širdies energijai sužadinti bei stiprinti. Tiesiog įsivaizduokite, kad kvėpuojate širdimi, pajuskite joje lengvumą, įkvėpkite į širdį šviesą, iškvėpkite iš jos į pasaulį meilę ir dėkingumą. Patikėkite, tai veikia!”
Tekstas I. Balnanosienės