Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470
Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470

Ideali antroji pusė

Ideali antroji pusė. Ar tokia egzistuoja?

Ko gero visi pasvajoja, kaip būtų nuostabu sutikti tokią artimą sielą, kuri suprastų be žodžių, visada palaikytų ir pritartų, o meilė ir aistra jai neblėstų visą gyvenimą. Regis, tai labiau panašu į meilės romano siužetą nei tikrovę… O gal kiekvieno mūsų ideali antroji pusė iš tiesų egzistuoja, tereikia žinoti, kaip ją sutikti? Tai vadinasi „Kosminė santuoka“  tokia meikės sąjunga atneša meilę ir laimę, gimsta harmoningi vaikai, iš tokių šeimų formuojasi tvirta valstybę. Taip pat visas Kosmosas laikosi paremtas meilės principais Amžino Moteriškumo ir Amžino Vyriškumo – In ir Jang. Tačiau tai yra Didžiulė Paslaptis, kuriai atskleisti reikia žinios, pastangos ir tinkamas mokytojas.

Teorijos apie tobulai mums tinkančią antrąją pusę žmonių vaizduotę ir jausmus kaitina nuo neatmenamų laikų. Yra netgi tokių, kurie giminingos sielos paieškoms paaukoja visą savo gyvenimą. Kiek ši teorija tikra, niekas negalėtų pateikti 100 procentų tikslaus atsakymo. Daugelis psichologų teigia, jog tai tėra romantikų fantazijos. Jų manymu, nėra tokios vienos vienintelės idealiai tinkančios antrosios pusės – vertinant psichologiniu bei fiziologiniu aspektu, priešingos lyties atstovų, kurie mums puikiai dera į porą pasaulyje yra ne vienas. Ezoterikai, astrologai, kurie žvelgia į gilesnius mūsų esybės aspektus, sako priešingai – visiškai idealiai mums deranti antroji pusė, mūsų sielos dvynė, yra tik viena. Jei pastarųjų tiesa, kyla klausimas, kaip tokią sielą dvynę atrasti, kaip ją atpažinti? Pasak vaizdinių terapeuto, Hamburgo astrologijos praktiko Vytenio Sinkevičiaus, būdų yra visokių.

VYTENIO FOTO

Ištakos slypi legendoje

„Apskritai idealiai derančio partnerio (arba antrosios pusės) paieškos – tai tarsi kelionė labirintu. Kažkada atsitrenki į akliną sieną, kažkada pasuki netinkama kryptimi. Bet jei atkakliai eisi tikslo link, vieną dieną galiausiai atrasi, tai ko ieškai, – intriguodamas šypsosi vaizdinių terapeutas. – Yra tokia sena legenda, kuri, kaip manoma, ir galėjo duoti pradžią teorijai apie antrąją pusę. Ši legenda pasakoja, kad iš pradžių žmogus turėjo tobulą kosminę formą apjungenčią moterišką ir vyrišką buvo su dviem galvom ir keturioms rankom. Toji būtybė buvo vadinama androginu (YRA INTERNETE TO ANDROGINO PAVEIKSLIUKŲ, GAL GALIMA BŪTŲ PASISKOLINTI, BŪTŲ ĮDOMU ILIUSTRUOTI – taip  – tikrai tiktųJ) . Tačiau kartą Dzeusas kardu (trečios rasės viduryje, apie 18 milijonų metų atgal įvyko žymus lyčių išskyrimas) ją perkirto pusiau ir išskyrė, kad tos pusės vystytųsi suprastų pasaulį atskirai per moteriškumą ir vyriškumą , tobulėtų, kauptų informaciją ir pasiekusios itin aukštą išsivystymo lygį, vėl atrastų viena kita ir susilietų į vieną visumą. Tai ir yra „Kosminė santuoka“, Rytuose antros pusės vadinamos „Sielos dvynės“. Taip jau nutiko, kad tos pusės eidamos per gyvenimus ir ieškodamos viena kitos ėmė poruotis ne su savo puse taip susiformavo „Giminingos Sielos“,  ir gavosi maišatis, kurioje atrasti savo tikrąją antrąją pusę tapo vis sunkiau. Aplinkybės susiklostydavo taip, jog Sielos atrasdavo viena kitą ir per gyvenimą skleisdavo meilę, kuri susikaupdavo lyg auksiniame rutulyje. Tačiau santikyje tarp giminingų sielų susiformavo negatyvo sankaupos: pyktis, konfliktai ir vienas kito nesupratimas. Kuomet tokie partneriai susitinka pas juos santykiuose įsiplieskia be galo stiprūs jausmai tai vadinama „Karminis rišys“. Tokiame santikyje belieka būti kantriu, atleisti, praktikuoti dvasines praktikas ir „deginti, atidirbti“  blogą Karmą. Remiantis senaisiais indų dvasiniais mokymais, kai su kuo nors įvyksta lytiniai santykiai, karminiame lygmenyje su tuo žmogumi tampame susiję. Ir tai tęsiasi ištisus gyvenimus bei turi tam tikrų pasekmių mūsų likimui. Užtat, jei norisi rasti antrąją pusę ar bent prie jos kuo labiau priartėti, reikėtų vengti gyventi palaidą gyvenimą, nes tokiu gyvenimo būdu, kuriame sau nederamą karmą ir užuot artėję prie savo tikrosios gyvenimo meilės nuo jos tolstame.  Pats Kristus yra pasakęa – nesvetimaukite ir ieškokite savo antros pusės. (reiktų patikslinti) Žinoma, tuos, kurie pasitiki vien mokslu, turiu nuvilti: visa ši antrų pusių teorija neturi jokio šiuolaikiniu mokslu pagrįsto paaiškinimo. Tačiau pasaulyje esama daugybės reiškinių, kurių mokslas negali paaiškinti, bet tai anaiptol nereiškia, jog jie neegzistuoja. Pvz gravitacija, traukos dėsnis – mokslas iki šiolei nežino kas tas gravatonas“

Apie antrosios pusės paieškas

Kyla klausimas: jei visgi antrosios pusės teorija ir be tvirto mokslinio pagrįstumo mums atrodo įtaigi, ką gi tuomet daryti, norint surasti savo tikrąją antrąją pusę? Ar sėdėti ir laukti su jokiais kitais priešingos lyties atstovais nė nesileidžiant į kalbas? O kas jei pražiūrėsime? Arba laukdami bergždžiai praleisime visą gyvenimą? „Nereikia fanatiškai įsijausti į idealaus partnerio paieškas. Juk pagal legendą Dzeusas tam ir perkirto tą dviasmenę būtybę, kad ji keliaudama per gyvenimus, semtųsi patirties, tobulėtų. Na, o kalbant apskritai, antrosios pusės paieškose yra daugybė niuansų. Pradėkime, nuo to, kad jau vaikystėje smėlio dėžėje sutinkame vaikų, kuriems norime parodyti išskirtinį dėmesį. Pavyzdžiui, berniukas timpteli mergaitę už kasos. Smėlio dėžėje daug mergaičių ir kitos galbūt netgi gražesnės, žaismingesnės, bet kažkodėl berniukas pasirinko timptelėti būtent tai ir ne kitai mergaitei – kitos jo nedomina. Pasak vedų žinovų, taip pasireiškia giluminė atmintis, susijusi su mūsų karma. Kitaip tariant, berniukas pasirinko tą mergaitę todėl, kad su ja jau buvo susitikęs praeituose gyvenimuose ir greičiausiai juos siejo artimas ryšys, galbūt jie drauge netgi praleido visą gyvenimą. Gal toji mergaitė nėra antroji jo pusė, bet juos sieja santykiai, kuriuose reikia sudėlioti trūkstamus taškus ant „i“. Egzistuoja tokia teorija: kad galėtume sutikti savo tikrąją sielą dvynę, pirmiausia turime išspręsti mažiausiai 10 karminių santykių su kitais žmonėmis – buvusiais mylimaisiais, sekso partneriais.“

Geros karmos link

Nebūtina mėginti kapstytis po praėjusius gyvenimus. Ir šiame gyvenime daugelis iš mūsų turėjome ne vieną artimą ryšį: pirmoji mokyklos laikų meilė, studentiška draugystė, tarnybinis romanas… Ir dažniausiai visos šios meilės baigiasi nelabai gražiai, galbūt su pykčiais, nuoskaudomis, nusivylimais ar slaptu keršto troškimu. Skyrybos labai retai kada būna draugiškos ir kultūringos. Praeities neigiamos patirtys niekur nedingsta, jog velkasi paskui mus lyg šleifas ir sunkina gyvenimą, neleidžia lengva širdimi eiti laimės link, apsukina galimybes sutikti tą tikrąjį vienintelį. Ką su visu tuo praeities bagažu daryti? Vienas paprasčiausių metodų – atidžiai susirašyti visus santykius, kurių turėjote su priešinga lytimi ir prisiminti, kaip kiekvienu atveju išsiskyrėte. Kokie liko pojūčiai, emocijos, prisiminimai? Jei liko nuoskaudų, slogių, apmaudžių prisiminimų, paprasčiausias būdas pagerinti savo karmą – rasti būdų, kaip su tuo žmogumi atkurti teigiamą ryšį. Nesvarbu, net jei tai buvo seniai – visa tai įtakos mūsų gyvenimą tol, kol iki galo neišspręsime praeities konfliktų. Jei turite galimybę, susiraskite tą žmogų, paprašykite atleidimo, susidraugaukite, iš savo širdies išvalykite viską, kas buvo likę negero, atleiskite, paleiskite praeitį. Jei galimybės susitikti akis į akį nėra, atleidimo ritualą atlikite savo mintyse: meditacijose, maldose, per dvasines praktikas.

Po truputį valydami savo sąmonę, širdį ir sielą, pamažu geriname savo likimą ir mums ima vertis kelias į tikrąją laimę. Taigi antrosios pusės paieškos yra didelis darbas ir pirmiausia tai yra darbas su savimi. Jei santykiai nenusisekė, niekada negalime kaltinti kitų. Esmė slypi tik mumyse. Ir sau, o ne partneriui turime užduoti klausimus: kas tuos santykius pavertė nelaimingais? Neapgailestaukime, kad tie santykiai apskritai buvo. Jei su kažkuo šiame gyvenime susitikome, vadinasi, tam buvo rimta priežastis. Kiekvienas ryšys mums atneša kažkokią pamoką. Ją deramai suvokę pakylame vienu laipteliu aukštyn – savo laimės link.“ 

Kaip suprasti, kad tai antroji pusė?

„Taigi, kai deramai susitvarkysime su 10 simbolinių praeities santykių, kai juose neliks nė ženklo neigiamų emocijų, mums ims vertis galimybė sutikti savo idealią antrąją pusę. Pasak senųjų išminčių, šis procesas gali užtrukti ilgai – netgi ne vieną gyvenimą. Bet galiausiai tai vis tiek įvyks. Kokie ženklai gali liudyti, kad sutikote savo sielą dvynę?

  • Jums bus be galo lengva ir smagu bendrauti. Vienas kitą suprasite ir be žodžių. Jokių tuščių kalbų, ginčų, nesutarimų, prieštaravimų, nesusipratimų.
  • Jusite, kad visose gyvenimo srityse sieja idealia dermė. Tobulas seksualinis suderinamumas, visiškai tikra ir nuoširdi meilė, tokios pat dvasinės vertybės, gyvenimo būdas, vienoda laimės ir gerovės samprata.
  • Fizinis panašumas. Ir patys jausite, ir visi aplinkiniai nė neabejos, kad judu esate sukurti vienas kitam.
  • Visada lydės absoliutus saugumo, pastovumo ir pilnatvės jausmas. Tvirtai žinosite, kad tai vienintelis ir nepakeičiamas ryšys visam gyvenimui. Niekada nekils pagundų galvoti ar dairytis į kitus manant, kad dar galėtumėte kada nors sutikti geresnį.

 

Įdomi apklausa

Tinklaraštis „Cup of Jo“ surengė apklausą, kurioje teiravosi žmonių, pagal kokius ženklus jie suprato, kad sutiko savo išrinktąjį. Dažniausi atsakymai buvo štai kokie:

„Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio.“

„Aplankė stipri intuicija, kad tai tas žmogus.“

„Su tuo žmogumi būti kartu lengva, įdomu ir smagu, vienija toks pats humoro jausmas.“

„Šalia šio žmogaus saugu ir ramu.“

„Galima būti iki galo atviram, nereikia apsimesti tuo, kuo nesi.“

„Sieja bendri gyvenimo idealai, polinkiai, pomėgiai, interesai.“

„Vos susitikus susidarė įspūdis, kad esame pažįstami labai seniai.“

„Neįsivaizduoju savo gyvenimo be jo/jos. Žinau, kad nieko geresnio gyvenime sutikti jau negalėčiau.“

Porų suderinamumo teorijos

„Porų tarpusavio dermę galima nagrinėti tiek fiziologiniu, tiek energiniu bei dvasiniu aspektu. Svarbesnis yra dvasinis. Jei šiame subtiliame plane pora dera, dažniausiai tai atspindi ir fiziniame plane, – teigia Vytenis Sinkevičius. Pasak jo, yra iš įvairių kultūrų, ezoterinių bei astrologinių mokyklų atkeliavusių metodų, kuriuos pasitelkus galima gana tiksliai nupiešti bendrą poros vaizdą. 

Pagal horoskopą. Patyręs astrologas, sudaręs išsamius abiejų partnerių asmeninius horoskopus ir juos lygindamas bei ieškodamas sąlyčio taškų, gali gana tiksliai pasakyti, kiek ta pora dera tarpusavyje. Žinoma, tai nereiškia, kad vienas kitam tinkančių partnerių horoskopai turi būti identiški. Tam tikri skirtumai santykiams suteikia šarmo, skatina tobulėti. Kartais netgi sakoma, jog priešingybės viena kitą traukia – priešingybės traukia, kuomet pas žmones nėra balanso, energija nori išsibalansuoti Iš tiesų yra pastebėta, kad ypač harmoningą pusiausvyrą turi galimybę sukurti poros, kurių Zodiako ženklai yra opozicijose, t. y. jų gimimo laikas nutolęs apytiksliai per šešis mėnesius. Tarkim, Jaučiui opoziciją sudarys Skorpionas, Liūtui – Vandenis, Mergelei – Žuvys ir t.t.

Pagal „Kosminį horoskopą“. Žmogus ilgą laiką įsikūnijo žemėje, tačiau kažkada buvo tas pirmas kartas tai ir suformavo vadinamą „Kosminį horoskopą“. Rementis „Kosmologijos“ teorija ir senais šventrasčiais pirmiausia statomas kosmosas ir Saulės sistema ir tik po to gyvybė planetose. Iš visatos centro Kosminė išmintis siunčia gyvybės impulsą. Šis impulsas praeina per Kosmosą iki mūsų Saulės Logoso, kuris perduoda impulsą planetariniams Logosams. Jie perduoda gyvybės impulsą į pirmapradę materiją, į „latentinius“ atomus ir įdvasina juos. Įdvasintas latentinis atomas vadinasi „Monada“. Monada pradeda gyventi ir praeina evoliucinį procesą per mineralų, augalų, gyvūnų ir žmogaus karalijas. Šis procesas analogiškas atsirandant žmogaus organizmui. Kuomet susijungia moteris ir vyras moteris duoda materiją, o tėvas – energiją ir taip pradedamas vaikas. Tėvas gauna Žemiško tėvo vardą, o planeta, kuri įkrovė savo energija materialų atomą – „Dangaus tėvo“ vardą. Taigi yra 7 Monados pagimdžiusios 7 mineralų, augalų, gyvūnų ir žmonių grupes, 7 religijas, 7 kelius atgal pas „Dangaus tėvą“. Tai vadinasi planearinis spindulys – „Dangaus tėvo“ impulsas. Mūsų Sielos antra pusė turi tą patį „Dangaus tėvą“. Tiksli senovinė astrologinė technika prarasta. Tačiau patyręs astrologas su aiškeregystės dovana gali tai pramatyti. Kuomet buvo pamestos „Žvaigzdžių“ žinios mes pametėme kelią, tapome „be kelio“, dreifuojantys, „našlaičiai“ pametė „Dangaus tėvus“. O juk Vedose parašyta mes esame Dievų vaikai ir Saulės anūkai. Kuomet mes susijungiame su „Dangaus tėvu“ mes randame savo kelią, religiją, profesiją, Mokytoją ir taipogi savo antrą puselę.

Astrologija remiasi požiūriu, jog kiekvieną žmogų, jo fizines bei dvasines savybes, charakterio, mentaliteto ypatumus įtakoja tam tikra planeta. Visiškai tiksliai įvertinti, kokia planeta mus globoja, gali tik patyręs, tam tikras metodikas išmanantis astrologas. Tačiau tai galima mėginti nuspėti ir iš tam tikrų elgsenos ir pasaulėžiūros modelių. Pavyzdžiui, Veneros spindulio valdomi žmonės paprastai yra linkę į procesų gilumą, menus, įvairias gydymo praktikas, domina grožis, menas, muzika, mada, dizainas. Žemės veikiami žmonės parasti ir žemiški, juos labiausiai domina materialūs, praktiški dalykai. Dvasinis pasaulis, kurio negalima matyti ir pačiupinėti –jiems neegzistuoja. Marso spindulio globojami asmenys išsiskiria narsa, kovingumu, raumeningumu, nemėgsta galvoti – veikia, nekantrūs. Jie kariai, sportininkai, jie ten kur reikia fizinių pastangų. Paprastai tai būna sportiški, atletiški žmonės. Merkurijaus žmonės susijęs su prekyba, informacijos skleidimu. Jų stichija visada būti įvykių sūkuryje, juos domina ne kokybė, okiekybė. Jupiterio valdomiems žmonėms ypač aktualu turtas, pinigai, jie mėgsta kurti prabangiai ir pasiturimai gyvenančio žmogaus įvaizdį. Juos domina aukštasis išsilavinimas, kvalifikacija, vadovavimas. Saturno žmonės dažniausiai būna susiję su įvairiomis teisėsaugos struktūromis, griežti, konservatyvūs, laikosi tradicijų ir įstatymų. Jie struktųriški ir išmintingi. Faetono žmonės (Faetonas buvusi aiškeregystės planeta, susprogdinta, likęs tik asteroidų žiedas. Neturėdamas fizinio kūno Faetono spindulys veikia per Mėnulį) žmonės su aukštesne sąmone, bet sudėtingu likimu, nes Faetonas susprogdintas. Pagal planetų teoriją, geriausiai dera tos poros, kuriose abu partneriai yra valdomi tos pačios planetos, jei planetos nesutampa, kurti bendrą gyvenimą gali būti sunku ar net išvis neįmanoma.

Pagal energinius centrus. Senovinės kinų energinės praktikos ciguno požiūriu, porų suderinamumas gali būti vertinamas pagal tris energinius centrus. Pagal ciguną, šie trys energiniai centrai (arba dantianiai) yra išsidėstę taip: pirmasis centras yra pilvo srityje, žemiau bambos, antrasis – širdies srityje ir trečiasis galvoje, vadinamosios trečiosios akies srityje. Jei vyras ir moteris dera pagal pirmąjį centrą (žemiau bambos) – juos labiausiai sieja kūniška aistra, taip pat bendra sportinė veikla. Jei tarp partnerių rezonuoja antrasis centras, jų santykiai jau bus subtilesni, susiję su giliais jausmais, artumu, rūpinimusi vienas kitu, dvasine meile. Kai porą sieja viršutinis centras – tai jau bendras mentalitetas, tokia pati pasaulėžiūra, kitaip tariant, pora tobulėja ta pačia kryptimi, siekia tų pačių gyvenimo tikslų. Trečiojo energinio centro dermė – gana retas ryšys. Dažniausiai sutampa pirmasis centras, valdantis aistrą. Kartais gali sutapti ir du partnerių energiniai centrai – dažniausiai pirmasis ir antrasis. Na, o jei sutiktume savo idealią antrąją pusę – su ja visiškai sutaptų visi trys centrai, t. y. tobula dermė būtų ir seksualiniame gyvenime, ir jausmuose, ir pasaulėžiūroje bei dvasinėje srityje. Tokią tobulą dermę atradę du žmonės, susijungę įgauna didžiulę jėgą.

Pagal čakras. Suderinamumą galima vertinti ir čakrų lygmenyje. Pirmoji čakra yra atsakinga už išlikimą, antroji – už seksualumą, trečioji – už jėgą, ketvirtoji – už meilę, penktoji – už bendravimą, šeštoji – už partnerio pajautimą, intuiciją ir septintoji – už dvasingumą. Be abejo, pats stipriausias ryšys atsiskleidžia dvasiniame lygmenyje. Bet vien tik dvasingumo nepakanka. Kad vyrautų dermė, visos partnerių čakros turi derėti harmoningai. Jei kažkuri stringa, tai neabejotinai atsiliepia ir santykiuose. Iš tiesų daugeliui porų vienos čakros dera puikiai, kitos nekaip ir tai provokuoja tam tikrus santykių nesklandumus. Tarkim, jei nedera antroji partnerių čakra, o ketvirtoji dera tobulai, tokioje poroje vyraus švelni, labiau platoniška meilė, bet seksualinis gyvenimas veikiausiai bus vangus ir neteikiantis džiaugsmo, jei yra atvirkščiai, antroji čakra dera tobulai, o ketvirtoji – ne, tokioje poroje santykius gali valdyti aistringas seksas, bet nuoširdžios meilės joje bus maža. O kas jei, visos partnerių čakros derės tarpusavyje tobulai? Tai gali būti ženklas, kad sutikote savo išsvajotąją antrąją pusę.

Pagal gunas. Vedų žinovai santykių dermę skirsto pagal tris gunas („guna“ išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „savybė“). Pagal vedų filosofiją, yra trys gunos: dorybės, aistros ir neišmanymo. Dorybės gunoje esantys partneriai yra jautrūs, švelnūs, tolerantiški, rūpestingi ir atidūs vienas kitam, jų santykiai gražūs ir dvasingi, lydimi džiaugsmo, abipusės palaimos ir išminties. Aistros gunos valdomus santykius drebina įvairios aitros, įgeidžiai, tokie santykiai neapsieina be pavydo, intrigų, siekio valdyti ir kontroliuoti vienas kitą, konkuruoti tarpusavyje. Neišmanymo gunos persmelkti santykiai kupini žemų egoistinių instinktų, juos lydi netolerancija, pretenzijos, nesutarimai, konfliktai, nuolatiniai kaltinimai ir priešiškumas vienas kitam. Apie aukščiausią poros suderinamumą byloja dorovės gunoje esantys santykiai.

Pagal panašumą. Vaizdinių terapijoje yra toks pasakymas: „Pora turi bendrą vaizdinį“. Tai nebūtinai reiškia, kad partneriai turi būti labai panašūs išvaizda, bet toje poroje yra kažkas tokio, kas daro ją be galo harmoningą ir derančią, o partnerius panašius vieną į kitą. Toks panašumas gali būti ženklas, kad arba suradote tikrą antrąją pusę arba šis partneris yra labai arti idealo. Paprastai tokių porų, kurios darniai žiūrisi, ir kitose srityse (seksualinėje, dvasinėje ir kt.) suderinamumas būna puikus. Vaizdinių terapeutai taip pat sako; jei pora neturi bendro vaizdinio, nesižiūri vienas šalia kito – jie greičiausiai neturės ir bendros laimingos ateities.