Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470
Vytenio Sinkevičiaus sukurta unikali asmenybės ugdymo sistema -„Astroqigong“
+370 65853470

Energiniai blokai

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to dFlip 3D Flipbook Wordpress Help documentation.

Gyventi tapo sunku ir nemiela, be paliovos kimba visokios ligos, žmonės jus skaudina ir išduoda? Tikriausiai manote, kad visokios negandos jūsų gyvenime nutinka tiesiog šiaip, dėl nesėkmingų atsitiktinumų. O gal dėl to gali būti kalti energiniai blokai?..

Energiniai blokai. Skamba gana mistiškai, tiesa? Jei gydytojams iškelsite prielaidą, kad tai jie gali būti kalti dėl jūsų negalavimų, greičiausiai būsite palaikytos keistuolėmis. Juk šių blokų neįmanoma aptikti jokiais įprastais medicinos prietaisais ar tyrimais. Bet ar tai išties reiškia, kad jie neegzistuoja?..

Tiesą sakant, energinių blokų realumu teko įsitikinti ne kartą. Ir netgi asmeniškai. Kitados gyvenime buvo užplaukęs toks juodas debesis, kai niekas nebedžiugino, nieko nesinorėjo. Visgi po kelių savaičių plūduriavimo melancholijoje supratau, kad turiu kažką daryti, kažkaip judėti pirmyn, pamilti gyvenimą iš naujo. Po ilgų paieškų, kas galėtų įkvėpti gyvenimo džiaugsmo bei naujos energijos, nutariau išbandyti ciguną. Iš pradžių ši senovinė kinų sveikatingumo praktika lyg ir nedavė apčiuopiamų rezultatų. Tačiau vieną dieną atliekant specialius energinio apsivalymo pratimus, įvyko šis tas neįprasta. Mano viduje kažkas tarsi suvirpėjo, pajutau nenumaldomą norą verkti. Šiaip ne taip susitvardžiusi iki užsiėmimo pabaigos, nuskubėjau į automobilį ir puoliau raudoti taip, kaip gyvenime dar nebuvau to dariusi. Negalėjau suprasti, kas su manimi nutiko. Juk nebuvo jokios logiškai paaiškinamos priežasties verkti.

Kai, regis, visos ašaros buvo išverktos, pajutau begalinį palengvėjimą. Viduje tapo neapsakomai šviesu, švaru. Visa savo esybe pajutau plūstančią gyvybės energiją, džiaugsmą. Kai apie keistąjį potyrį papasakojau savo ciguno mokytojui, jis nė nenustebo. Pasirodo, tarp praktikuojančių naujokų tai nėra toks jau retas reiškinys. „Energiniai blokai“, – ramiai konstatavo.

Vėliau su vadinamaisiais energiniais blokais teko susidurti ne kartą įvairiuose dvasinės saviugdos užsiėmimuose stebint kitus žmones. Ypač dažnai neįprastų dalykų nutikdavo per sąmoningo kvėpavimo sesijas. Vieniems energiniai blokai išsiverždavo ašaromis, kitiems juoku, tretiems panika… Dar kiti netgi pajusdavo plūstelint pyktį, susierzinimą. Reakcijų pasitaikydavo pačių įvairiausių.

Žinovo žvilgsniu

Kad energiniai blokai yra realiai egzistuojantis dalykas, patvirtina ir ne vienas netradicinės medicinos atstovas, tarp jų ir Vytenis Sinkevičius, jau ne vienerius metus vaizdinių terapijos, ciguno, masažo ir kitokių praktikų pagalba padedantis žmonėms nuo šių blokų apsivalyti ir taip pagerinti sveikatą bei savijautą.

„Energiniai blokai mistiškai skambėti gali nebent alopatinės Vakarų medicinos atstovams. Rytų medicinoje apie jų egzistavimą žinota jau prieš kelis tūkstančius metų. Tradicinėje kinų medicinoje yra žinomi meridianai arba kitaip, kanalai, kuriais teka gyvybinė energija či. Indų tradicijoje yra kanalai nadi, kuriais teka prana. Kai dėl tam tikrų priežasčių šiais kanalais tekanti energija kurioje nors vietoje užstringa, tada ir susiformuoja vadinamasis energinis blokas, – pasakoja V. Sinkevičius, pridurdamas, jog iš tiesų blokų esama ne tik energinių. – Išskirčiau tris pagrindinius blokų tipus: fiziologinius, energinius ir dvasinius. Bene dažniausiai blokų atsiradimo priežastys slypi dvasiniame lygmenyje, tačiau kai kada jos gali būti ir grynai fiziologinės. Fiziniame kūne atsirandantys blokai masažo specialistams yra žinomi kaip trigeriniai taškai, kai dėl tam tikrų priežasčių susitraukę raumenys suformuoja skausmingus, sukietėjusius „mazgelius“. Mūsų kūne yra beveik 700 raumenų ir kiekviename iš jų gali atsirasti tokių trigerinių taškų. Ypač dažnai šių „mazgelių“ pasitaiko pečių srityje, nugaroje. Dažniausiai dėl statinės laiksysenos dirbant, pavyzdžiui, kai ištisą dieną sėdime palinkę prie kompiuterio, nedarome pertraukėlių, neatsistojame, neatsipalauduojame. Arba ilgą laiką atliekame tą patį veiksmą, pertempdami raumenis.“

Fiziologiniai blokai gali susiformuoti ne tik dėl pertemptų raumenų, bet ir įvairių traumų, audinių pažeidimų, po operacijų likusių sąaugų ir pan. Pasak V. Sinkevičiaus, jam yra tekę gydyti moterų, kurioms po Cezario pjūvio buvo kilę įvairių sveikatos problemų, pavyzdžiui, sunegaluodavo šlapimo pūslė.

„Kai dėl minėtų fiziologinių blokų sutrinka kraujotaka ir limfotaka, gali kilti ne tik įvairių kūno negalavimų, bet ir problemų energiniame ar net dvasiniame lygmenyje, – akcentuoja  vaizdinių terapijos specialistas. – Kiekviena mūsų esybės dalelė yra autonomiška ir drauge apjungta į holistinę sistemą.“

Kas trikdo mūsų energiją?

Po fiziologinių blokų seka mūsų jau minėtieji energiniai, kurie susiformuoja meridianuose sutrikus energijos cirkuliacijai. „Kodėl „užstringa“ energija, priežasčių gali būti aibė. Tai gali lemti energijų in ir jang disbalansas organuose, kuris neretai atsiranda dėl to, kad esame pernelyg nutolę nuo natūralių gamtos ciklų. Būna, žmogus praktikuoja ir jogą, ir ciguną, ir rūpinasi sveika mityba, bet jo organizme energija vis tiek necirkuliuoja taip, kaip turėtų. Kodėl? Vienas iš galimų atsakymų: šis žmogus ignoruoja kosminius dėsnius. Idealiu atveju turėtume gyventi su Saule: su ja keltis, su ja gultis. Kai nepaisome tinkamo dienos režimo –  vėlai einame miegoti, per ilgai miegame ir pan. – gyvybinės energijos tėkmė pradeda strigti. Jei sugebėtume gyventi darnoje su Saule, tokių problemų nekiltų. Ryšys su šiuo dangaus kūnu be galo svarbus, pirmiausia dėl to, kad mūsų meridianais teka ne kas kita o būtent Saulės energija,“ – teigia V. Sinkevičius.

Energiniai blokai ypač dažnai susidaro dėl neigiamų emocijų. Viena žalingiausių yra baimė. Netgi yra toks terminas „baimės mazgai“. Tai baimės suformuoti energiniai blokai, kurie trukdo mums augti dvasiškai, būti sėkmingiems, kūrybingiems, judėti pirmyn. Jie verčia mus nuolat gyventi tarsi kalėjime. Lemtingiausi baimės mazgai susiformuoja dar mamos įsčiose. Kai besilaukianti moteris nenori mažylio, bijo gimdyti, nuolat nuogąstauja dėl laukiančių permainų, į šį pasaulį kūdikis ateina jau „apdovanotas“ baimės mazgu. Ir jei ateityje nepasistengs sąmoningai jo atsikratyti, šis mazgas neigiamai veiks visas jo gyvenimo sritis: sveikatą, emocijas, santykius, karjerą ir kt.

„Baimė suformuoja energinį bloką inkstuose. Toks žmogus tampa apatiškas, nelankstus, laikosi įsitvėręs senų stereotipų, bijo pajudėti pirmyn, kažką keisti,“ – sako vaizdinių medicinos terapeutas ir priduria, jog baimė ne vienintelė žalinga emocija. – Pagal senovinę kinų U-SIN sistemą, pyktis sukuria bloką kepenyse. Tada žmogaus gyvenime įsivyrauja disharmonija, nuolatiniai konfliktai, santykių problemos. Nerimas, nuolatinės mintys apie problemas blokuoja skrandį ir blužnį. Žmogus tampa nenuoseklus, nuolat blaškosi, daro viena, galvoja kita, nepajėgia būti čia ir dabar, nesugeba pasiekti užsibrėžtų tikslų, priimti sprendimų, mąstyti pozityviai. Širdies energiją trikdo nemeilė sau ir kitiems. Ima stigti emocinės pusiausvyros, empatijos, žmogus nemato savęs sėkmingo, jam sunku mylėti. Liūdesys paveikia plaučius. Tada užplūsta melancholija, žmogus tampa tylus, pasyvus, neryžtingas, užsisklendęs savyje. Jei šis energinis blokas ilgai neišsklaidomas, gali apimti netgi sunki depesija.“

Kai „užsiblokuoja“ čakros

Čakros yra svarbiausi mūsų energetiniai centrai, vietos kuriose susikerta daugiausiai energetinių kanalų. Taigi jose atsiradę blokai stirpiai kerta per mūsų gyvenimo kokybę. Pasak Vytenio Sinkevičiaus, dvasinio arba informacinio tipo blokai susiję būtent su čakromis. „Čakrų blokai  – tai tarsi lakmuso popierėlis, bylojantis, jog kažką gyvenime darome nederamai, kad mūsų mintys, žodžiai ar veiksmai kažkuo prieštarauja visatos dėsniams. Jei išgyvename konfliktą su materialiuoju pasauliu, esame pernelyg godūs, linkę viską kaupti, nesidalinti su kitais, kaipmat užblokuojama pirmoji pamatinė čakra. Tada prasideda materialinis nepritekslius, pinigų stygius ir kitos panašios bėdos. Jei nuolat konfrontuojame su priešinga lytimi, reiškiame jai pretenzijas, panieką, pagiežą, atsiranda blokas antrojoje čakroje. Šlyja santykiai, kyla seksualinių ar vaisingumo problemų. Jei esame pernelyg kategoriški, nuolat peršame savo nuomonę, jaučiamės teisesni už kitus, „užsidaro“ trečioji – saulės rezginio – čakra. Tada kenčia bendravimo sritis, ryšiai su aplinka, taip pat kepenys, kasa, tulžis, skrandis. Jei nemylime savęs ir kitų, užblokuojame širdies čakrą ir netenkame galimbybės jausti vienybės su pasauliu, džiaugtis gyvenimu. Be to, prisideda širdies ir plaučių negalavimai. Penktoji  – gerklės srityje esanti čakra nukenčia kai kalbame negatyviai, pašiepiame, apkalbame, meluojame, ieškome dingsčių įsižeisti.  Šios čakros blokas provokuoja skydliaukės, kaklo ligas. Šeštoji čakra itin svarbi, nes yra susijusi su visa endokrine sistema. Jei ignoruojame intuiciją, pasikliaujame vien tik loginiu protu, rizikuojame užblokuoti šią čakrą. Jei tai nutiks, gali kilti problemų su mąstymu, įvairių endoktininio pobūdžio problemų, sutrikti regėjimas ir pan. Septintoji čakra – tai ryšys su Absoliutu. Jos blokai atsiranda tada, kai žmogus neigia aukštesniųjų jėgų egzistavimą ir mano, kad aukščiau už jį patį nieko nėra. Tokiais nuo kosmoso „atjungtais“ žmonėmis tampa lengva manipuliuoti, jie stokoja pusiausvyros ir gilesnio pasaulio suvokimo.

Veikite ir įveikite!

Jei atkeliavote iki šios pastraipos, greičiausiai jums turėjo kilti klausimas, o ką gi su visais šiais blokais daryti? Ar įmanoma juos panaikinti? Gera žinia: taip, blokus galima įveikti. Ne tokia gera žinia: teks įdėti pastangų. Jūsų dėmesiui, keli naudingi V. Sinkevičiaus patarimai.

  • Fiziologinius blokus (trigerinius taškus, sąaugas ir kt.) veiksmingiausiai išsklaido specialus masažas. Tiesa, neretai jis būna gana skausmingas, užtat truputį pakentėjus, rezultatai paprastai pradžiugina.
  • Daugelį blokų gali padėti įveikti gera tradicinė lietuviška pirtis. Su vantomis ir kitais ritualais.
  • Kai kuriuos blokus, ypač susijusius su emocijomis, galime „pramušti“ analizuodami ir keisdami savo elegesį.
  • Išjudinti užsistovėjusią energiją padeda aktyvus judėjimas, juokas, džiugus nusiteikimas.
  • Labai veiksmingos įvairios dvasinės bei energinės praktikos: cigunas, sąmoningas kvėpavimas, gongų terapija, Ošo dinaminė meditacija, vaizdinių terapija ir pan.
  • Veiksmingos mentalinės afirmacijos. Ypač jei blokai yra dvasinio pobūdžio. Štai viena patikrinta laiko: pirmiausia pasakykite sau: „Aš tavimi didžiuojuosi“ ir parašykite 7 dalykus, dėl kurių savimi didžiuojatės. Tada pasakykite sau: „Aš tau atleidžiu“ ir surašykite 7 dalykus, kuriuos sau atleidžiate. Galiausiai pasakykite sau: „Aš tau įsipaireigoju“ ir parašykite 7 dalykus, kuriuos sau įsipairegojate.  Svarbu, kad užrašytose frazėse nebūtų jokių neiginių. Paskui šias afirmacijas reikia kartoti 30 dienų iš eilės, geriausia  – žiūrint į veidrodį.

Verta paskaityti

Trokštate išsamiau susipažinti su paslaptinguoju energijų pasauliu bei giliau suvokti, kaip išsklaidyti įvairius blokus ir atrasti gyvenimo pilnatvę?  Į pagalbą ateis knygos.

  • William Collinge „Subtilioji energija“
  • Dan Brule „Tiesiog kvėpuokite“
  • Loreta Stonkutė „Subtilieji kūnai ir čakros“
  • Sun Light „Kosminės energijos gausa“
  • Vladimiras Kivrinas „Subtiliųjų energijų pasaulis“
  • Wong Kiew Kit „Cigunas. Šaolino vienuolių slaptas mokymas“.
1 Response

Leave a Reply